JDPU talabalari main.jdpu.uz ichki boshqaruv partalida o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma tuzishi belgilangan.
Jizzax Davlat pedagogika universiteti rektorining 2024-yil 4-dekabrda “Universitet talabalariga o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma rasmiylashtirish to‘g‘risida”dagi  № 396-U buyrug‘i tasdiqlangan.
Ushbu buyruqqa asosan 2024-yil 1-dekabrdan boshlab universitet talabalari main.jdpu.uz ichki boshqaruv partalida o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma tuzishi  belgilangan. O‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma 10 ta bobdan iborat bo‘lib bular
1. shartnoma predmeti:
2.o‘quv jarayonini tashkil qilish tartibi:
3. tomonlarning majburiyatlari:
4. tomonlarning huquqlari:
5. universitet hududida taqiqlanadigan talablar:
6. talabalarni o‘qish va jamoat ishlaridagi yutuqlari uchun rag‘batlantirish tartibi:
7. talabalarga qo‘llaniladigan intizomiy ta’sir choralari:
8. shartnomaning amal qilish muddati, unga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish hamda bekor qilish tartibi:
10. yakuniy qoidalar va nizolarni hal qilish tartibi:
11. tomonlarning imzolari:
Universitet talabalari universiteti rektorining 2024-yil 4-dekabrda “Universitet talabalariga o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma rasmiylashtirish to‘g‘risida”dagi  № 396-U buyrug‘i uchinchi bandiga asosan  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2016-yil 2-iyundagi “Elektron tijoratda bitimlarni amalga oshirish tartibini yanada takomillashtirish chora- tadbirlari to‘g‘risida” gi 185-son qarorining ikkinchi xatboshida axborot tizimlaridan foydalangan holda tuzilgan shartnoma yozma shaklda tuzilgan va taraflar tomonidan imzolangan, shu jumladan, taraflarning muhrlari bilan tasdiqlangan shartnomaga tenglashtirilishi belgilab qo‘yilganligi inobatga olinsin va talaba main.jdpu.uz ichki boshqaruv portaliga joylashtirilgan shartnoma shartlariga rozilik bergan vaqtdan boshlab yuridik kuchga kirishi ko‘rsatilib o‘tilgan.
O‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlar olish uchun talabalar shartnomaning kuchga kirganligi, uning mazmun-mohiyati to‘g‘risida jdpu.uz rasmiy saytiga va universitetning rasmiy jdpu.uz saytida ko‘rsatilgan ijtimoiy tarmoqlar orqali hamda universitet tomonidan yaratilgan axborot tizimlari tanishib chiqish imkoniyati yaratilgan.

It is stipulated that JSPU students will conclude a bilateral agreement on the organization of the educational process on the internal management portal main.jdpu.uz.
The order of the rector of the Jizzakh State Pedagogical University No. 396-U dated December 4, 2024 “On the formalization of a bilateral agreement on the organization of the educational process for university students” was approved.
According to this order, starting from December 1, 2024, university students will be required to conclude a bilateral agreement on the organization of the educational process on the internal administration portal main.jdpu.uz. The bilateral agreement on the organization of the educational process consists of 10 chapters, which are:
1. subject of the contract:
2. procedure for organizing the learning process:
3. obligations of the parties:
4. rights of the parties:
5. requirements prohibited on university grounds:
6. procedure for encouraging students for their achievements in studies and community service:
7. disciplinary measures applied to students:
8. the term of the contract, the procedure for amending and supplementing it, and its termination:
10. final rules and dispute resolution procedure:
11. signatures of the parties:
In accordance with the third paragraph of the Order of the Rector of the University of Students No. 396-U dated December 4, 2024 “On the formalization of a bilateral agreement on the organization of the educational process for university students”, the second paragraph of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated June 2, 2016 No. 185 “On measures to further improve the procedure for implementing transactions in electronic commerce” establishes that an agreement concluded using information systems is equivalent to an agreement concluded in writing and signed by the parties, including certified by the seals of the parties, and it enters into legal force from the moment the student agrees to the terms of the agreement posted on the internal management portal main.jdpu.uz.
To obtain additional information on the bilateral agreement on the organization of the educational process, students have the opportunity to familiarize themselves with the entry into force of the agreement and its content on the official website jdpu.uz and through the social networks listed on the official website of the university jdpu.uz, as well as through information systems created by the university.