JDPU talabalari main.jdpu.uz ichki boshqaruv partalida o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma tuzishi belgilangan.
Jizzax Davlat pedagogika universiteti rektorining 2024-yil 4-dekabrda “Universitet talabalariga o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma rasmiylashtirish to‘g‘risida”dagi  № 396-U buyrug‘i tasdiqlangan.
Ushbu buyruqqa asosan 2024-yil 1-dekabrdan boshlab universitet talabalari main.jdpu.uz ichki boshqaruv partalida o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma tuzishi  belgilangan. O‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma 10 ta bobdan iborat bo‘lib bular
1. shartnoma predmeti:
2.o‘quv jarayonini tashkil qilish tartibi:
3. tomonlarning majburiyatlari:
4. tomonlarning huquqlari:
5. universitet hududida taqiqlanadigan talablar:
6. talabalarni o‘qish va jamoat ishlaridagi yutuqlari uchun rag‘batlantirish tartibi:
7. talabalarga qo‘llaniladigan intizomiy ta’sir choralari:
8. shartnomaning amal qilish muddati, unga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish hamda bekor qilish tartibi:
10. yakuniy qoidalar va nizolarni hal qilish tartibi:
11. tomonlarning imzolari:
Universitet talabalari universiteti rektorining 2024-yil 4-dekabrda “Universitet talabalariga o‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma rasmiylashtirish to‘g‘risida”dagi  № 396-U buyrug‘i uchinchi bandiga asosan  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2016-yil 2-iyundagi “Elektron tijoratda bitimlarni amalga oshirish tartibini yanada takomillashtirish chora- tadbirlari to‘g‘risida” gi 185-son qarorining ikkinchi xatboshida axborot tizimlaridan foydalangan holda tuzilgan shartnoma yozma shaklda tuzilgan va taraflar tomonidan imzolangan, shu jumladan, taraflarning muhrlari bilan tasdiqlangan shartnomaga tenglashtirilishi belgilab qo‘yilganligi inobatga olinsin va talaba main.jdpu.uz ichki boshqaruv portaliga joylashtirilgan shartnoma shartlariga rozilik bergan vaqtdan boshlab yuridik kuchga kirishi ko‘rsatilib o‘tilgan.
O‘quv jarayonini tashkil qilish bo‘yicha ikki tomonlama shartnoma bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlar olish uchun talabalar shartnomaning kuchga kirganligi, uning mazmun-mohiyati to‘g‘risida jdpu.uz rasmiy saytiga va universitetning rasmiy jdpu.uz saytida ko‘rsatilgan ijtimoiy tarmoqlar orqali hamda universitet tomonidan yaratilgan axborot tizimlari tanishib chiqish imkoniyati yaratilgan.

Студентам ДжГПУ необходимо заключить двусторонний договор по организации учебного процесса на внутреннем управлении main.jdpu.uz.
Утвержден приказ ректора Джизакского государственного педагогического университета № 396-У от 4 декабря 2024 года «О заключении двустороннего соглашения об организации учебного процесса студентов университета».
Согласно данному приказу, начиная с 1 декабря 2024 года студенты университета заключат двусторонний договор об организации образовательного процесса на портале внутреннего управления main.jdpu.uz. Двустороннее соглашение об организации образовательного процесса состоит из 10 глав, среди которых:
1. предмет договора:
2. Порядок организации тренировочного процесса:
3. обязательства сторон:
4. права сторон:
5. Запрещенные требования на территории университета:
6. порядок поощрения обучающихся за достижения в учебе и общественных работах:
7. Дисциплинарные меры, применяемые к обучающимся:
8. Срок действия договора, порядок внесения в него изменений и дополнений, а также расторжения:
10. Окончательные правила и порядок разрешения споров:
11. подписи сторон:
Согласно третьему пункту приказа ректора Студенческого университета № 396-У от 4 декабря 2024 года «О заключении двустороннего соглашения об организации образовательного процесса студентов вузов» 2016 года Кабинета Министров Министров Республики Узбекистан Второе решение №185 от 2 июня 2016 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию порядка осуществления сделок в электронной коммерции» В пункте следует учитывать, что договор, заключенный с использованием информационных систем, приравнивается к договору, заключенному в письменной форме и подписанному сторонами, в том числе договору, подтвержденному печатями сторон, и вступает в юридическую силу с момента Показан момент согласия обучающегося с условиями договора, размещенного на портале внутреннего управления main.jdpu.uz.
Для получения дополнительной информации по двустороннему договору об организации учебного процесса студентам предоставлена возможность ознакомиться с вступлением в силу договора, его сущностью на официальном сайте jdpu.uz и через социальные сети, указанные на официальном сайте университета jdpu.uz, а также с информационными системами, созданными университетом.