Registrator ofisi tomonidan seminar tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 6-dekabrdagi “Barcha oliy, o‘rta maxsus va kasbiy ta’lim tashkilotlari talabalari va o‘qituvchilarining qishki ta’til davrini mazmunli o‘tkazish hamda professor-o‘qituvchilar uchun seminarlar tashkil etish to‘g‘risida” gi 457-son buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida fakultet dekanlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar uchun seminar tashkil etildi.
Seminarda ECTS kredit-modul tizimi: asosiy tushuncha va qoidalar.“Oliy ta’lim tashkilotlarida joriy etilgan axborot tizimlaridan foydalanish bo‘yicha reglamentni tasdiqlash to‘g‘risida” gi 412-son Buyrug‘i mazmun-mohiyati va ijrosi, HEMIS axborot tizimiga professor-o‘qituvchilar tomonidan talabalar davomatini amalga oshirish va o‘tilgan darslarni qayd etish tartibi, fan kontentlarini tizimga joylash, fan topshiriqlarini berib borish va baholash tizimi, Auditoriya soatlari miqdorining HEMIS axborot tizimida, auditoriyadan tashqari soatlar miqdorining universitet main.jdpu.uz ichki poshqaruv portalida bajarilishi tartibi mavzulari muhokama etildi.
Mazkur seminar fakultet dekanlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilarning o‘z kasbiy mahoratlarini oshirishga, shuningdek, oliy ta’lim tashkilotlarida joriy etilgan axborot tizimlaridan foydalanishda muhim ko‘nikmalarni o‘zlashtirishda yordam beradi.

Офисом Регистратора был организован семинар.
Во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета в целях обеспечения исполнения приказа министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 6 декабря 2024 года №457 «О содержательном проведении зимних каникул студентов и преподавателей всех высших, средних специальных и профессиональных образовательных организаций, а также организации семинаров для профессоров и преподавателей» был организован семинар для деканов факультетов, заведующих кафедрами и профессоров-преподавателей.
На семинаре обсуждались темы: система кредитов ECTS: основные понятия и правила; содержание и исполнение Приказа No 412 «Об утверждении Регламента по использованию информационных систем, внедренных в высших образовательных организациях»; порядок учета посещаемости студентов и регистрации проведенных занятий профессорско-преподавательским составом в информационной системе HEMIS; размещение контента дисциплин в системе; система выдачи заданий по дисциплинам и их оценки; порядок выполнения количества аудиторных часов в информационной системе HEMIS и внеаудиторных часов во внутреннем управляющем портале университета main.jdpu.uz.
Данный семинар поможет деканам факультетов, заведующим кафедрами и профессорам-преподавателям повысить свои профессиональные навыки, а также овладеть важными навыками использования информационных систем, внедренных в высших учебных заведениях.