JDPU talaba yoshlari bilan “Harbiylar va sportchilar uchrashuvi” o‘tkazildi.
Jismoniy madaniyat fakultetida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlar tashkil etilganligining 33-yilligi hamda 14-yanvar Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda jahon arenalarida g‘oliblikni qo‘lga kiritib davlatimiz bayrog‘ini yuqoriga ko‘targan chempion sportchilar ishtirok etib, yoshlarga o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha mahorat saboqlarini berib o‘tdi.
Sportchilar bilan do‘stona muloqotdan talaba yoshlar ham bir olam kuch va taassurotlarga ega bo‘ldi. Ayniqsa, sportchilarimizning mashaqqatli mehnati, matonati va ustozlar ko‘rsatmasi, mehribon ota-onalar duolari ijobati borasidagi hayotiy fikr-mulohazalar barchani faollikka undagani bilan foydali bo‘ldi.
Samimiy o‘tgan uchrashuv yakunida yoshlar sportchilar hayoti va faoliyatiga doir savollariga javob oldi. Chempion va faxriy sportchilar bilan tashkil etilgan uchrashuv ham ayni maqsadlar yo‘lida yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishi va ishtiyoqini yanada oshirishga xizmat qildi
Tadbirda Afg‘on urushi qatnashchisi, Tarix fakulteti dotsenti A.Pardayev. Jizzax garnizoni boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik Yo‘ldosh Xoliqov. Boks bo‘yicha Jahon kubogi sovrindori, O‘zbekiston iftixori Lazizbek Zokirov. boks bo‘yicha Olimpiada ishtirokchisi Bobo Usmon Baturov , boks bo‘yicha Jahon chempionati kumush medal sohibi Jasmin Tohirovalar mehmon bo‘lishdi.

Со студентами ДжГПУ была проведена «Встреча военных и спортсменов»
На факультете физической культуры прошло мероприятие, посвященное 33-летию создания Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дню защитников Родины, отмечаемому 14 января.
В мероприятии приняли участие спортсмены-чемпионы, одержавшие победу на мировых аренах и поднявшие вверх флаг нашей страны, которые дали молодежи мастер-классы по своим направлениям.
В дружеском общении со спортсменами студенческая молодежь также обрела огромные силы и впечатления. Особенно полезно, что нелегкий труд наших спортсменов, их стойкость и наставления наставников, жизненные мысли об исполнении молитв родителей побудили всех к активности.
В завершение искренней встречи молодежь получила ответы на вопросы о жизни и деятельности спортсменов. Организованная встреча с чемпионами и почетными спортсменами послужила дальнейшему повышению интереса и энтузиазма молодежи к спорту, что соответствует поставленным целям.
В мероприятии приняли участие: участник афганской войны, доцент исторического факультета А. Пардаев; заместитель начальника Джизакского гарнизона, подполковник Юлдош Холиков; призёр Кубка мира по боксу, гордость Узбекистана Лазизбек Зокиров; участник Олимпиады по боксу Бобо Усмон Батуров; обладательница серебряной медали чемпионата мира по боксу Жасмин Тохирова. Заместитель начальника Джизакского гарнизона подполковник Юлдаш Халиков. Призёр Кубка мира по боксу, гордость Узбекистана Лазизбек Зокиров, участник Олимпиады по боксу Бобо Усмон Батуров, серебряный призёр чемпионата мира по боксу Жасмин Тохирова.