JDPU talaba yoshlari bilan “Harbiylar va sportchilar uchrashuvi” o‘tkazildi.
Jismoniy madaniyat fakultetida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlar tashkil etilganligining 33-yilligi hamda 14-yanvar Vatan himoyachilari kuniga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda jahon arenalarida g‘oliblikni qo‘lga kiritib davlatimiz bayrog‘ini yuqoriga ko‘targan chempion sportchilar ishtirok etib, yoshlarga o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha mahorat saboqlarini berib o‘tdi.
Sportchilar bilan do‘stona muloqotdan talaba yoshlar ham bir olam kuch va taassurotlarga ega bo‘ldi. Ayniqsa, sportchilarimizning mashaqqatli mehnati, matonati va ustozlar ko‘rsatmasi, mehribon ota-onalar duolari ijobati borasidagi hayotiy fikr-mulohazalar barchani faollikka undagani bilan foydali bo‘ldi.
Samimiy o‘tgan uchrashuv yakunida yoshlar sportchilar hayoti va faoliyatiga doir savollariga javob oldi. Chempion va faxriy sportchilar bilan tashkil etilgan uchrashuv ham ayni maqsadlar yo‘lida yoshlarning sportga bo‘lgan qiziqishi va ishtiyoqini yanada oshirishga xizmat qildi
Tadbirda Afg‘on urushi qatnashchisi, Tarix fakulteti dotsenti A.Pardayev. Jizzax garnizoni boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik Yo‘ldosh Xoliqov. Boks bo‘yicha Jahon kubogi sovrindori, O‘zbekiston iftixori Lazizbek Zokirov. boks bo‘yicha Olimpiada ishtirokchisi Bobo Usmon Baturov , boks bo‘yicha Jahon chempionati kumush medal sohibi Jasmin Tohirovalar mehmon bo‘lishdi.

A “Meeting of Military and Athletes” was held with JSPU students.
An event dedicated to the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the Defenders of the Fatherland Day on January 14 was held at the Faculty of Physical Culture.
The event was attended by champion athletes who have won victories in world arenas and raised the flag of our country, giving young people mastery lessons in their fields.
The students also gained a lot of strength and impressions from the friendly communication with the athletes. It was especially useful because the hard work, perseverance, guidance of our athletes, and the life-affirming thoughts about the fulfillment of the prayers of loving parents encouraged everyone to be active.
At the end of the cordial meeting, the youth received answers to their questions about the life and activities of the athletes. The meeting with the champion and veteran athletes also served to further increase the interest and enthusiasm of the youth for sports towards the same goals.
The event was attended by A. Pardayev, a participant in the Afghan War, associate professor of the Faculty of History. Deputy Chief of the Jizzakh Garrison, Lieutenant Colonel Yuldosh Kholikov. Boxing World Cup winner, pride of Uzbekistan Lazizbek Zokirov. Olympic boxing participant Bobo Usmon Baturov, and World Boxing Championship silver medalist Jasmin Tohirova.