Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33-yilligi va 14-yanvar «Vatan himoyachilari kuni» ga bag‘ishlandi. Maktabgacha ta’lim fakulteti hamda Ichki ishlar vazirligi qoshidagi Jizzax akademik litseyi hamkorligida tashkillashtirilgan tadbir harbiy parad bilan boshlandi. Talaba yoshlar hamda akademik litsey o‘quvchilaridan iborat harbiy parad musiqa sadolari ostida o‘tkazildi.
Tadbirning tantanali qismini fakultet dekani H. Meliyev ochib berdi. Shundan so‘ng tabrik so‘zi uchun navbat Jizzax akademik litseyi jangovar tayyorgarlik boshlig‘i Sh.Adilovga berildi. O‘ziga xos tarzda o‘tkazilgan bayram tadbirini litsey o‘quvchilarining jangovar tayyorgarlik bo‘yicha chiqishlari davom ettirdi.
Tadbirda iqtidorli talabalar tomonidan Vatani ona-yurtni madh etuvchi kuy-qo‘shiqlar ijro etildi. Tadbirga faol talabalarni taqdirlash marosimi yakun yasadi.

В ДжГПУ было организовано мероприятие на тему «Армия Нового Узбекистана — опора страны, гордость нашего народа».
Мероприятие было посвящено 33-летию образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января — Дню защитников Родины.
Мероприятие, организованное совместно факультетом дошкольного образования и Джизакским академическим лицеем при Министерстве внутренних дел, началось с военного парада. Военный парад, состоящий из студенческой молодежи и учащихся академического лицея, прошел под звуки музыки.
Торжественную часть мероприятия открыл декан факультета Х. Мелиев. Затем слово для поздравления было предоставлено начальнику боевой подготовки Джизакского академического лицея Ш. Адилову. Праздничное мероприятие, проведенное в своеобразной манере, продолжилось выступлениями учащихся лицея по боевой подготовке.
На мероприятии талантливые студенты исполнили песни и мелодии, прославляющие Родину-мать. Мероприятие завершилось церемонией награждения активных студентов.