Jizzax davlat pedagogika universitetida “Milliy qadriyatlar va ularning millat ma’naviyatidagi o‘rni” shiori ostida tadbirlar o‘tkazilmoqda.
Milliylikni ajdodlardan avlodlarga yetkazish barchamizning vazifamiz. Ana shu maqsadda Jizzax davlat pedagogika universitetida “Milliy qadriyatlar – millat ma’naviyatining ko‘zgusi” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Erta tongdan universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari o‘zbekona liboslarda, milliy musiqalar sadosi ostida kutib olishi va milliy taomlar ko‘rgazmasi namoyishi barchada katta taassurot qoldirdi.
Ta’kidlash joizki, xalqimizning ko‘p asrlik o‘tmishi, qadriyatlari va milliy madaniyatini aks ettiruvchi milliy liboslarimiz qadriyatlarimizning muhim qismi bo‘lib, butun millatning ma’naviy qiyofasini o‘zida namoyon etadi.
Buni ana shu liboslarda yal-yal yonib turgan professor-o‘qituvchilarimiz va talaba qizlarimiz qiyofasida ko‘rish mumkin.O‘zbek milliy liboslarida yorqin va chiroyli barchani o‘ziga maftun etayotgan yigit-qizlarimizga, latofatli ayollarimizga havas qilsang arziydi.

Events are being held at Jizzakh State Pedagogical University under the slogan “National Values ​​and Their Role in the Spirituality of the Nation.”
It is the duty of all of us to pass on nationalism from ancestors to generations. For this purpose, a spiritual and educational event was held at the Jizzakh State Pedagogical University on the topic “National Values ​​- a Mirror of the Spirituality of the Nation.”
The welcoming ceremony, which began early in the morning with talented and creative students of the university dressed in Uzbek costumes, accompanied by national music, and the presentation of an exhibition of national dishes, left a great impression on everyone.
It is worth noting that our national costumes, which reflect the centuries-old past, values, and national culture of our people, are an important part of our values ​​and embody the spiritual image of the entire nation.
This can be seen in the images of our professors, teachers and female students, who are shining brightly in these costumes. It is worth envying our young men and women, our graceful women, who are charming everyone with their bright and beautiful Uzbek national costumes.