Jizzax davlat pedagogika universitetida “Milliy qadriyatlar va ularning millat ma’naviyatidagi o‘rni” shiori ostida tadbirlar o‘tkazilmoqda.
Milliylikni ajdodlardan avlodlarga yetkazish barchamizning vazifamiz. Ana shu maqsadda Jizzax davlat pedagogika universitetida “Milliy qadriyatlar – millat ma’naviyatining ko‘zgusi” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Erta tongdan universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari o‘zbekona liboslarda, milliy musiqalar sadosi ostida kutib olishi va milliy taomlar ko‘rgazmasi namoyishi barchada katta taassurot qoldirdi.
Ta’kidlash joizki, xalqimizning ko‘p asrlik o‘tmishi, qadriyatlari va milliy madaniyatini aks ettiruvchi milliy liboslarimiz qadriyatlarimizning muhim qismi bo‘lib, butun millatning ma’naviy qiyofasini o‘zida namoyon etadi.
Buni ana shu liboslarda yal-yal yonib turgan professor-o‘qituvchilarimiz va talaba qizlarimiz qiyofasida ko‘rish mumkin.O‘zbek milliy liboslarida yorqin va chiroyli barchani o‘ziga maftun etayotgan yigit-qizlarimizga, latofatli ayollarimizga havas qilsang arziydi.

В Джизакском государственном педагогическом университете проводятся мероприятия под девизом «Национальные ценности и их место в духовности нации».
Передача национальности от предков к потомкам — задача каждого. С этой целью в Джизакском государственном педагогическом университете состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему «Национальные ценности — зеркало духовности нации.»
С раннего утра талантливая и творческая студенческая молодежь университета встретила их в узбекских костюмах под звуки национальной музыки, а демонстрация выставки национальной кухни произвела на всех большое впечатление.
Следует отметить, что наша национальная одежда, отражающая многовековое прошлое, ценности и национальную культуру нашего народа, является важной частью наших ценностей и отражает духовный облик всего народа.
Это можно увидеть в облике наших профессоров, преподавателей и студенток, ярко сияющих в этих костюмах. Стоит позавидовать нашим юношам и девушкам, очаровательным женщинам, которые очаровывают всех яркими и красивыми узбекскими национальными костюмами.