Jizzax davlat pedagogika universiteti boshlang‘ich kasaba uyushmasi tashkilotining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada fakultet sex tashkilotlaridan saylangan 39 nafar delegatning barchasi ishtirok etdilar.
Konferensiyada O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Jizzax viloyat Kengashi raisi o‘rinbosari A.R.Ixtiyorov, O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining Jizzax viloyat bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi B.Q.Qodirov, Universitet yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.I.Nazarqosimov, shuningdek viloyat ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasining tuman (shahar) tashkilotlari kengashlari raislari, ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdilar.
Konferensiya kun tartibiga ko‘ra Universitet boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasining o‘tgan 5-yillik hisobot davridagi faoliyati bo‘yicha qo‘mita raisi va taftish komissiyasining hisobotlari tinglandi hamda muhokama qilindi.
Delegatlar tomonidan yashirin ovoz berish yo‘li bilan universitet boshlang‘ich kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi lavozimiga Majidov Jahongir Mahmudovich qayta saylandi.
Shuningdek, kasaba uyushmasi qo‘mitasining tarkibi, taftish komissiyasi tarkibi va raisi hamda O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Jizzax viloyat tashkilotining hisobot-saylov konferensiyasiga delegatlar saylandi. Konferensiya yakunida universitet boshlang‘ich kasaba uyushmasi tashkilotining kelgusidagi faoliyati bo‘yicha ustivor vazifalar belgilab olindi.

Состоялась отчетно-выборная конференция первичной профсоюзной организации Джизакского государственного педагогического университета.
В конференции приняли участие все 39 делегатов, избранных от факультетских цеховых организаций.
В конференции приняли участие заместитель председателя Джизакского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана А.Р.Ихтиёров, ответственный организатор Республиканского Совета профсоюза работников образования и науки Узбекистана по Джизакской области Б.К.Кадыров, первый проректор Университета по вопросам молодежи, духовно-просветительской работе С.И.Назаркасимов, а также председатели районных (городских) советов профсоюза работников образования и науки области, работники средств массовой информации.
Согласно повестке дня конференции, были заслушаны и обсуждены отчеты председателя комитета и ревизионной комиссии о деятельности первичного профсоюзного комитета университета за прошедший 5-летний отчетный период.
Путем тайного голосования делегаты переизбрали на должность председателя первичного профсоюзного комитета университета Маджидова Джахонгира Махмудовича.
Также были избраны состав профсоюзного комитета, состав и председатель ревизионной комиссии, а также делегаты на отчетно-выборную конференцию Джизакской областной организации профсоюза работников образования и науки Узбекистана. По итогам конференции были определены приоритетные задачи по дальнейшей деятельности первичной профсоюзной организации университета.