“Kitob-millatning bebaho madaniy merosi” nomli adabiyotlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Universitet axborot-resurs markazi, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘limi hamda Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti hamkorligida “Milliy tarix va qadriyatlar” loyihasi doirasida tashkil etilgan “Kitob-millatning bebaho madaniy merosi” nomli adabiyotlar ko‘rgazmasini Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
Ushbu ijtimoiy, ma’naviy-ma’rifiy tadbirda milliy qadriyatlaimiz, kitob mutolaa qilish odobi, yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirishda kutubxona va axborot-kutubxona muassasalarining ahamiyati kabi dolzarb mavzular muhokama qilindi.
Tadbirda shuningdek, “Kitobsevar millat” umummilliy g‘oyasi ostida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tavsiya qilingan 100 ta eng sara adabiyotlar taqdimoti o‘tkazildi.

Состоялась литературная выставка «Книга — бесценное культурное наследие нации»
Выставку литературы «Книга — бесценное культурное наследие нации», организованную в рамках проекта «Национальная история и ценности» совместно с Центром информационных ресурсов университета, отделом по делам молодежи и духовно-просветительской работе и первичной организацией Союза молодежи, открыл первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе С.Назаркасимов.
На этом социальном, духовно-просветительском мероприятии обсуждались такие актуальные темы, как национальные ценности, этикет чтения, значение библиотек и информационно-библиотечных учреждений в формировании культуры чтения у молодежи.
На мероприятии также состоялась презентация 100 лучших книг, рекомендованных Министерством высшего образования, науки и инноваций под общенациональной идеей «Книголюбивая нация».