“Kitob-millatning bebaho madaniy merosi” nomli adabiyotlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Universitet axborot-resurs markazi, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘limi hamda Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti hamkorligida “Milliy tarix va qadriyatlar” loyihasi doirasida tashkil etilgan “Kitob-millatning bebaho madaniy merosi” nomli adabiyotlar ko‘rgazmasini Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
Ushbu ijtimoiy, ma’naviy-ma’rifiy tadbirda milliy qadriyatlaimiz, kitob mutolaa qilish odobi, yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirishda kutubxona va axborot-kutubxona muassasalarining ahamiyati kabi dolzarb mavzular muhokama qilindi.
Tadbirda shuningdek, “Kitobsevar millat” umummilliy g‘oyasi ostida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tavsiya qilingan 100 ta eng sara adabiyotlar taqdimoti o‘tkazildi.

A literary exhibition titled “Books – the Priceless Cultural Heritage of the Nation” was held.
The first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs, S. Nazarkasimov, opened the literature exhibition “Books – the priceless cultural heritage of the nation”, organized within the framework of the “National History and Values” project, in cooperation with the university’s information and resource center, the Department of Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs, and the primary organization of the Youth Union.
This social, spiritual and educational event discussed topical topics such as our national values, the etiquette of reading books, and the importance of libraries and information and library institutions in forming a reading culture among young people.
The event also featured a presentation of 100 of the best books recommended by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation under the national theme of “Book-loving Nation.”