Jizzax davlat pedagogika universitetida “Maxsus ta’lim muammolari: innovatsiya va istiqbollari” mavzusida Respublika ilmiy-texnik anjumani bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim muassasalari va ilmiy tadqiqot institutlari olimlari, professor-o‘qituvchilari, mutaxassislari, tadqiqotchilari, magistrant va iqtidorli talabalar ishtirok etishdi. Ilmiy-amaliy anjuman  O‘zbekistonda ta’lim sohasidagi islohotlar: inklyuziv ta’lim va yangicha pedagogik yondashuvlar, Maxsus ta’limning zamonaviy muammolari, Maxsus ta’limda assistiv texnologiyalar, Maktabgacha va maktab  ta’limi sifatini oshirish muammolari va yechimlari kabi dolzarb mavzularga bag‘ishlandi.
Konferensiyada inklyuziv ta’limdagi islohotlar: muammo va yechim. Ta’lim-tarbiya jarayonida o‘quvchilarni kasbga yo‘naltirish, bo‘lajak pedagoglarga Gospital pedagogika fanini o‘qitishning dolzarbligi va muammolari kabi mavzularda ma’ruzalar va taqdimotlar qilindi.

A Republican scientific and technical conference on the topic “Problems of special education: innovations and prospects” was held at Jizzakh State Pedagogical University.
The conference was attended by scientists, professors, teachers, specialists, researchers, graduate students and talented students from higher educational institutions and scientific research institutes of the Republic of Uzbekistan. The scientific and practical conference was devoted to such topical topics as reforms in the field of education in Uzbekistan: inclusive education and new pedagogical approaches, modern problems of special education, assistive technologies in special education, problems and solutions for improving the quality of preschool and school education.
The conference featured lectures and presentations on topics such as inclusive education reforms: problems and solutions. Orientation of students to the profession in the educational process, and the relevance and problems of teaching hospital pedagogy to future teachers.