Hindistonga tashrif.
JDPU rektori Sh.Sharipov 17-23-mart kunlari xizmat safari bilan Hindiston davlatining Dehli sharida bo‘lib turibdi. Ayni kunlarda Maverick medicial simulation tashkiloti va National Heart Institutlariga tashrif amalga oshirildi. Tashrif davomida institutdagi imkoniyatlar, yaratilgan sharoitlar, tibbiyot sohasida amalga oshirilgan yangilik va yutuqlar bilan yaqindan tanishildi.
Bu yerdagi imkoniyatlar yuqori baholandi. Kelgusida o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalarini  kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.  Safar davomida JDPU rektori Sh.Sharipovga Hindistonning National Heart Instituti Xalqaro aloqalar bo‘yicha direktori DR. Anand Kumar Tripathi hamrohlik qilmoqda.

Первый день визита прошел плодотворно.
Ректор ДжГПУ Ш.Шарипов находится с 17 по 23 марта в служебной командировке в городе Дели, Индия. В эти дни были осуществлены визиты в организацию медицинского моделирования Maverick и Национальный институт сердца. В ходе визита делегация подробно ознакомилась с возможностями института, созданными условиями, а также инновациями и достижениями в области медицины.
Возможности здесь получили высокую оценку. Были рассмотрены вопросы расширения взаимовыгодного сотрудничества в будущем.  В ходе визита ректора ДжГПУ Ш. Шарипова сопровождает директор по международным связям Национального института сердца Индии д-р Ананд Кумар Трипатхи.