“Talaba-yugur” ko‘ngillilar yugurish sport musobaqasining bahor mavsumiga start berildi.
Talaba-yoshlarni sog‘lom turmush tarziga va sport tadbirlariga keng jalb qilish maqsadida tashkil etilgan musobaqada 5 ta oliy ta’lim muassasasi, maktab o‘quvchilari hamda mahalla vakillari ishtirok etdi.
Yugurish marafonida viloyatdagi oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan 3 mingga yaqin talabalar, professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi. Yugurish marafoni ”so‘ngida o‘tkazilgan taqdirlash marosimida Yengil atletika federatsiyasi, oliy ta’lim muassasalari rahbariyati, viloyat hokimi o‘rinbosari so‘zga chiqib, marafon ishtirokchilariga o‘zlarining samimiy tilaklarini bildirishdi.
Musobaqada g‘oliblikni qo‘lga kiritganlar tashkilotchilarning diplom va pul mukofotlari bilan taqdirlanishdi.
Ma’lumot uchun: “Talaba yugur” musobaqasida 1-2-3 o‘rinlarni (yigitlar va qizlar o‘rtasida) Jizzax davlat pedagogika universiteti talaba yoshlari qo‘lga kiritishdi. Qizlar o‘rtasida jismoniy madaniyat fakultetining 1-kurs talabalari Xayrullayeva Feruza Lutfulla qizi, 1-o‘rinni Xayrullayeva Feruza Lutfulla qizi, 2-o‘rinni Jo‘rabekova Durdona Atxam qizi esa 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.Yigitlar o‘rtasida Aktamov Uchqun Akbar o‘g‘liga 1-o‘rin, Abduqayumov Shahobiddinga 2-o‘rin, Haqberdiyev Xusan Abduqodir o‘g‘liga 3-o‘rin nasib etdi.

Стартовал весенний сезон волонтерских соревнований по бегу «Талаба-югур»
В Джизакской промышленной зоне было организовано спортивное соревнование по добровольному бегу «Талаба-югур» для студентов.
В соревнованиях, организованных с целью широкого привлечения студенческой молодежи к здоровому образу жизни и спортивным мероприятиям, приняли участие представители 5 высших учебных заведений, школьники и жители махаллей.
В беговом марафоне приняли участие около 3 тысяч студентов и преподавателей высших учебных заведений области. На церемонии награждения, состоявшейся в конце бегового марафона, выступили Федерация легкой атлетики, руководство высших учебных заведений, заместитель хокима области, которые выразили свои искренние пожелания участникам марафона.
Победители соревнования были награждены дипломами и денежными призами организаторов.
Для справки: студенты Джизакского государственного педагогического университета заняли 1-2-3 места (среди юношей и девушек) в соревновании «Талаба-югур» Среди девушек студентка 1-го курса факультета физической культуры Хайруллаева Феруза Лутфулла кизи заняла 1-е место, Джурабекова Дурдона Атхам кизи — 2-е место, а 3-е место досталось также студентке факультета физической культуры. Среди юношей 1-е место завоевал Актамов Учкун Акбар угли, 2-е место — Абдукаюмов Шахобиддин, 3-е место — Хакбердиев Хусан Абдукодир угли.