Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi  mutaxassislari,  ekspertlar guruhi ishtirokida yakuniy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Rektorat vakillari va dastur koordinatorlari bilan bo‘lagn so‘nggi uchrashuvda universitet rektori Sh.Sharipov ishtirok etdi.
Suhbatda mehmonlar iliq va jonli uchrashuvlar uchun universitet rahbariyatiga minnatdorchilik bildirishdi. Shuningdek. tashrif maqsadi, talabalar, o‘qituvchilar bilan bo‘lgan jonli muloqotlardan olgan ijobiy hamda rivojlantirish lozim bo‘lgan holat bo‘yicha umumiy taassurot va xulosalarini aytib o‘tdilar.
Xorijlik kuzatuvchilar talabalarning olayotgan bilimlaridan qoniqish his qilayotganliklari, tyutorlik tizimining joriy etilganligi, universitet ish beruvchi va bitiruvchilar o‘rtasidagi hamkorlik yaxshi yo‘lga qo‘yilganligi aytib o‘tishdi. Shu bilan bir qatorda Magistratura yo‘nalishini yanada rivojlantirish, talabalar va o‘qituvchilar o‘rtasida akademik mobillikni yanada kuchaytirish, laboratoriyalarning xavfsizlik qoidalari xalqaro standartlarga mos bo‘lishi uchun kerakli tavsiya va maslahatlarini berib o‘tishdi.

Состоялась заключительная встреча с участием специалистов Международного агентства по образованию и аккредитации ASIIN (Германия) и группы экспертов.
В последней встрече с представителями ректората и координаторами программы принял участие ректор университета Ш.Шарипов.
В ходе беседы гости выразили благодарность руководству университета за теплые и оживленные встречи. Они также поделились общими впечатлениями и выводами о цели визита, положительных моментах, полученных в ходе живого общения со студентами и преподавателями, а также о ситуациях, требующих дальнейшего развития.
Иностранные наблюдатели отметили удовлетворенность студентов получаемыми знаниями, внедрение системы тьюторства, а также хорошо налаженное сотрудничество между университетом, работодателями и выпускниками. Наряду с этим, они дали необходимые рекомендации и советы по дальнейшему развитию магистратуры, усилению академической мобильности среди студентов и преподавателей, а также по обеспечению соответствия правил безопасности в лабораториях международным стандартам.