Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi  mutaxassislari,  ekspertlar guruhi ishtirokida yakuniy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Rektorat vakillari va dastur koordinatorlari bilan bo‘lagn so‘nggi uchrashuvda universitet rektori Sh.Sharipov ishtirok etdi.
Suhbatda mehmonlar iliq va jonli uchrashuvlar uchun universitet rahbariyatiga minnatdorchilik bildirishdi. Shuningdek. tashrif maqsadi, talabalar, o‘qituvchilar bilan bo‘lgan jonli muloqotlardan olgan ijobiy hamda rivojlantirish lozim bo‘lgan holat bo‘yicha umumiy taassurot va xulosalarini aytib o‘tdilar.
Xorijlik kuzatuvchilar talabalarning olayotgan bilimlaridan qoniqish his qilayotganliklari, tyutorlik tizimining joriy etilganligi, universitet ish beruvchi va bitiruvchilar o‘rtasidagi hamkorlik yaxshi yo‘lga qo‘yilganligi aytib o‘tishdi. Shu bilan bir qatorda Magistratura yo‘nalishini yanada rivojlantirish, talabalar va o‘qituvchilar o‘rtasida akademik mobillikni yanada kuchaytirish, laboratoriyalarning xavfsizlik qoidalari xalqaro standartlarga mos bo‘lishi uchun kerakli tavsiya va maslahatlarini berib o‘tishdi.

A concluding meeting took place with the participation of specialists from Germany’s ASIIN International Education and Accreditation Agency and the expert team.
The last meeting with representatives of the rectorate and program coordinators was attended by the university’s rector, Sh. Sharipov.
During the conversation, the guests expressed their gratitude to the university leadership for the warm and lively meetings. They also shared their general impressions and conclusions about the purpose of the visit, the positive and the areas that need to be developed from the lively discussions with students and teachers.
Foreign observers noted that students are satisfied with the knowledge they are receiving, the tutoring system has been introduced, and cooperation between university employers and graduates has been established well. At the same time, they provided necessary recommendations and advice for further developing the Master’s program, further enhancing academic mobility between students and teachers, and ensuring that laboratory safety regulations comply with international standards.