Jizzax Davlat pedagogika universiteti “Maktabgacha ta’lim” yo‘nalishi 1–kurs talabalar tomonidan “Sirli topshiriq”nomli ertak spektakli sahnalashtirildi.
Oliygohning madaniyat saroyida Maktabgacha ta’lim metodikasi kafedrasi o‘qituvchilari tomonidan tashkil etilgan teatr tomoshasiga bog‘cha tarbiyalanuvchilari, imkoniyati cheklangan bolajonlar hamda talablarning ota-onalari taklif etildilar.
Talabalar ustozlari yordamida sahnalashtirgan teatr postanovkasi tomoshabinlarni ertaklar olami bo‘ylab sayohatga boshlaydi. Xususan, Robot-ertakchi bilan uchrashuv — topishmoq va kalit, Buratino va Malvina — shubhalar va haqiqatni izlash, Sirli Yovuz bilan uchrashuv — sirning fosh bo‘lishi kabi sahna ko‘rinishlari tomoshabinni o‘ziga jalb qiladi. Yakunda ertaklar olamidagi muvozanat tiklanadi. Har doimgidek ezgulik g‘alaba qozonadi Qahramonlar har biri tegishli xulosani chiqaradi. Ertak spektakl aynan bolajonlar, yosh tomoshabinlar uchun maxsus yozilgan asar sanaladi. Tarbiyaviy ahamiyatga ega bu asar bolalar tilida yozilgan bo‘lib, undagi syujetlar bolalarni har qanday vaziyatda ham to‘g‘ri so‘zlashga, beodob bo‘lmaslikka, hamisha yaxshilik qilishga chorlaydi.
Ota-onalar va bolajonlar e’tiboriga havola etilgan teatr tomoshasi so‘ngida faol ishtirokchilar faxriy yorliqlar bilan taqdirlanishdi.

Премьера: Сказочный спектакль «Тайная миссия» на сцене.
Спектакль-сказку «Тайная миссия» поставили студенты 1 курса специальности «Дошкольное образование» Джизакского государственного педагогического университета.
Во Дворце культуры университета на театральное представление, организованное преподавателями кафедры методики дошкольного образования, были приглашены воспитанники детского сада, дети с ограниченными возможностями и родители студентов.
Театральная постановка, поставленная учениками при помощи их преподавателей, переносит зрителей в мир сказок. В частности, такие сцены, как встреча с Роботом-Рассказчиком — загадка и ключ, Буратино и Мальвина — сомнения и поиски истины, а также встреча с Таинственным Злодеем — раскрытие тайны, увлекут зрителей. В конце концов в сказочном мире восстанавливается равновесие. Как всегда, добро торжествует. Каждый из персонажей делает соответствующий вывод. Сказочная пьеса — произведение, написанное специально для детей и юношества. Это воспитательное произведение написано детским языком, а его сюжеты побуждают детей говорить правду в любой ситуации, не грубить и всегда творить добро.
По окончании театрализованного представления, которое было представлено вниманию родителей и детей, активным участникам были вручены почетные грамоты.