Jizzax davlat pedagogika universiteti pedagogika va psixologiya fakultetida ota-onalar bilan muloqot uchrashuv tashkil etildi.
1 kurs talabalari va ularning ota onalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan uchrashuvni universitet Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
U o‘z so‘zida talaba, ustoz va ota -ona hamkorligi ilk navbatda talaba uchun ko‘plab muvaffaqiyatlar eshigini ochishga turtki bo‘lishini. odob-axloq qoidalariga rioya qilib bugun ilm olish ilinjida muqaddas dargohga qadam qo‘ygan navnihollarining kelajagi har bir ota-ona va ustozning birinchi navbatdagi vazifasi bo‘lmog‘i lozimligini ta’kidladi.
Uchrashuvda shuningdek, kiyinish madaniyati, ijara xonadonlari va talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan talabalarning yashash holati, talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, oliy ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar yangiliklar, korrupsiyaviy holatlarning oldini olish, uning salbiy oqibatlari, talabalarining ijtimoiy faolligi xususida so‘z bordi. Berilgan ma’lumotlar bo‘yicha barcha savollarga javoblar berildi.
Ota-onalar tomonidan bildirilgan takliflar va tavsiyalar tinglandi. Uchrashuv so‘ngida faol talabalarning ota-onalariga tashakkurnomalar tantanali tarzda topshirildi.

На факультете педагогики и психологии Джизакского государственного педагогического университета была организована встреча с родителями
Встречу с участием студентов 1-го курса и их родителей открыл первый проректор по вопросам молодежи, духовно-просветительской работе университета С.Назаркасимов.
В своем выступлении он подчеркнул, что сотрудничество между студентами, преподавателями и родителями в первую очередь способствует открытию множества дверей успеха для студентов. Он подчеркнул, что будущее молодых людей, которые сегодня вступают в священное место в поисках знаний, соблюдая правила этикета и морали, должно быть первоочередной обязанностью каждого родителя и преподавателя.
На встрече также обсуждалась культура одежды, условия жизни студентов, проживающих в арендованных квартирах и студенческих общежитиях, содержательное проведение свободного времени студентов, реформы, проводимые в системе высшего образования, нововведения, предотвращение коррупции, ее негативные последствия и социальная активность студентов. На все вопросы по предоставленной информации были даны ответы.
Были выслушаны предложения и рекомендации, высказанные родителями. В конце встречи родителям активных студентов были торжественно вручены благодарственные письма.