Jizzax davlat pedagogika universiteti pedagogika va psixologiya fakultetida ota-onalar bilan muloqot uchrashuv tashkil etildi.
1 kurs talabalari va ularning ota onalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan uchrashuvni universitet Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
U o‘z so‘zida talaba, ustoz va ota -ona hamkorligi ilk navbatda talaba uchun ko‘plab muvaffaqiyatlar eshigini ochishga turtki bo‘lishini. odob-axloq qoidalariga rioya qilib bugun ilm olish ilinjida muqaddas dargohga qadam qo‘ygan navnihollarining kelajagi har bir ota-ona va ustozning birinchi navbatdagi vazifasi bo‘lmog‘i lozimligini ta’kidladi.
Uchrashuvda shuningdek, kiyinish madaniyati, ijara xonadonlari va talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan talabalarning yashash holati, talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, oliy ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar yangiliklar, korrupsiyaviy holatlarning oldini olish, uning salbiy oqibatlari, talabalarining ijtimoiy faolligi xususida so‘z bordi. Berilgan ma’lumotlar bo‘yicha barcha savollarga javoblar berildi.
Ota-onalar tomonidan bildirilgan takliflar va tavsiyalar tinglandi. Uchrashuv so‘ngida faol talabalarning ota-onalariga tashakkurnomalar tantanali tarzda topshirildi.

A dialogue meeting with parents was organized at the Faculty of Pedagogy and Psychology of Jizzakh State Pedagogical University.
The meeting, which was attended by first-year students and their parents, was opened by the First Vice-Rector for Youth Affairs, Spiritual and Educational Affairs of the university, S. Nazarqosimov.
In his speech, he emphasized that cooperation between students, teachers, and parents is the first step towards opening the door to many successes for students, and that the future of their children, who have entered the sacred institution today in pursuit of knowledge by adhering to the rules of etiquette, should be the primary task of every parent and teacher.
The meeting also discussed the dress code, living conditions of students living in rented apartments and student dormitories, meaningful spending of students’ free time, reforms and innovations being implemented in the higher education system, prevention of corruption, its negative consequences, and social activity of students. All questions were answered based on the information provided.
The suggestions and recommendations made by the parents were listened to. At the end of the meeting, letters of appreciation were ceremoniously presented to the parents of active students.