Jizzax davlat pedagogika universiteti Samarqand davlat universiteti Kattaqo‘rg‘on filiali faol yoshlari va ustozlariga mezbonlik qildi.
Samarqand davlat universiteti Kattaqo‘rg‘on filialidan 50 nafar nafar talaba va yoshlar yetakchisi, qator o‘qituvchilar va oliygoh prorektoridan iborat delegatsiya JDPU da bo‘lishdi.
Delegatsiya a’zolari tashrifni universitetimizda talabalarga yaratilgan sharoitlar va imkoniyatlar bilan tanishish bilan boshlashdi. Shundan so‘ng mehmonlar Jizzax davlat Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich ta’lim tashkiloti uchun ajratilgan xonalarda bo‘lishdi.
Tajriba o‘rganish va ma’lumotlar almashish maqsadida tashkil etilgan uchrashuvda Kattaqo‘rg‘onlik talaba yoshlar universitet yetakchilari tomonidan amalga oshirilgan ishlar, volontyorlik klubi faoliyati bilan tanishishdi.
Tanishish jarayonida yoshlar fan laboratoriyalari, steam park, inkubatsiya xonalari, sport va mashg‘ulot zallari, registrator ofisi, universitet muzeyi hamda yaqindagina o‘z faoliyatini boshlagan 7/24 rejimdagi talablarga va butun Jizzax ahliga xizmat ko‘rsatayotgan kutubxonada bo‘lishdi.
Kun davomida mehmonlar davra suhbatlari va ochiq muloqotlarda ishtirok etishdi. Dastur so‘ngida mehmonlar universitet madaniyat saroyiga taklif etildilar. Oliygohning iqtidorli talaba yoshlari jamlanmasidan iborat musiqiy guruhlar va E.Lutfullayev nomidagi talab yoshlar maqomchilar ansambli ijrosidagi musiqiy dastur barchaga manzur bo‘ldi.
Tashrif so‘ngida delegatsiya tarkibida tashrif buyurgan oliygoh yoshlar yetakchilari bilan JDPU yoshlar yetakchisi o‘rtasida memorandum imzolandi.

Jizzakh State Pedagogical University hosted active youth and teachers from the Kattakurgan branch of Samarkand State University.
A delegation of 50 students and youth leaders from the Kattakurgan branch of Samarkand State University, a number of teachers, and the vice-rector of the university visited JSPU.
The delegation members began their visit by getting acquainted with the conditions and opportunities created for students at our university. After that, the guests visited the rooms allocated for the Youth Union Primary Education Organization.
At the meeting, organized to learn from experience and exchange information, young students from Kattakurgan learned about the work carried out by university leaders and the activities of the volunteer club.
During the introduction, the young people visited science laboratories, a steam park, incubation rooms, sports and training halls, the registrar’s office, the university museum, and the recently opened 24/7 library, which serves the needs of the entire population of Jizzakh.
During the day, guests participated in roundtable discussions and open dialogues. At the end of the program, guests were invited to the university’s Palace of Culture. A musical program performed by musical groups consisting of talented student youth of the university and the E. Lutfullayev Young Makom Ensemble was enjoyed by everyone.
At the end of the visit, a memorandum was signed between the youth leaders of the university who visited as part of the delegation and the youth leader of JSPU.