Jizzax davlat pedagogika universiteti Samarqand davlat universiteti Kattaqo‘rg‘on filiali faol yoshlari va ustozlariga mezbonlik qildi.
Samarqand davlat universiteti Kattaqo‘rg‘on filialidan 50 nafar nafar talaba va yoshlar yetakchisi, qator o‘qituvchilar va oliygoh prorektoridan iborat delegatsiya JDPU da bo‘lishdi.
Delegatsiya a’zolari tashrifni universitetimizda talabalarga yaratilgan sharoitlar va imkoniyatlar bilan tanishish bilan boshlashdi. Shundan so‘ng mehmonlar Jizzax davlat Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich ta’lim tashkiloti uchun ajratilgan xonalarda bo‘lishdi.
Tajriba o‘rganish va ma’lumotlar almashish maqsadida tashkil etilgan uchrashuvda Kattaqo‘rg‘onlik talaba yoshlar universitet yetakchilari tomonidan amalga oshirilgan ishlar, volontyorlik klubi faoliyati bilan tanishishdi.
Tanishish jarayonida yoshlar fan laboratoriyalari, steam park, inkubatsiya xonalari, sport va mashg‘ulot zallari, registrator ofisi, universitet muzeyi hamda yaqindagina o‘z faoliyatini boshlagan 7/24 rejimdagi talablarga va butun Jizzax ahliga xizmat ko‘rsatayotgan kutubxonada bo‘lishdi.
Kun davomida mehmonlar davra suhbatlari va ochiq muloqotlarda ishtirok etishdi. Dastur so‘ngida mehmonlar universitet madaniyat saroyiga taklif etildilar. Oliygohning iqtidorli talaba yoshlari jamlanmasidan iborat musiqiy guruhlar va E.Lutfullayev nomidagi talab yoshlar maqomchilar ansambli ijrosidagi musiqiy dastur barchaga manzur bo‘ldi.
Tashrif so‘ngida delegatsiya tarkibida tashrif buyurgan oliygoh yoshlar yetakchilari bilan JDPU yoshlar yetakchisi o‘rtasida memorandum imzolandi.

Джизакский государственный педагогический университет принял в гости активную молодежь и преподавателей Каттакурганского филиала Самаркандского государственного университета
Делегация из Каттакурганского филиала Самаркандского государственного университета, состоящая из 50 студентов и лидеров молодежи, ряда преподавателей и проректора университета, посетила ДжГПУ.
Члены делегации начали свой визит с ознакомления с условиями и возможностями, созданными для студентов в нашем университете. После этого гости побывали в комнатах, отведенных для Джизакского государственного союза молодежи.
На встрече, организованной с целью изучения опыта и обмена информацией, студенческая молодежь Каттакургана ознакомилась с работой, проведенной лидерами университета, деятельностью волонтерского клуба.
В ходе ознакомления молодежь посетила научные лаборатории, STEAM-парк, инкубационные помещения, спортивные и тренировочные залы, офис регистратора, университетский музей, а также недавно открывшуюся библиотеку, работающую в режиме 24/7 и обслуживающую как студентов, так и всех жителей Джизака.
В течение дня гости принимали участие в круглых столах и открытых диалогах. В конце программы гости были приглашены во Дворец культуры университета. Всем понравилась музыкальная программа в исполнении музыкальных групп, состоящих из талантливой студенческой молодежи университета, и студенческого ансамбля макома имени Э. Лутфуллаева.
По итогам визита был подписан меморандум между молодежными лидерами университета, прибывшими в составе делегации, и молодежным лидером ДжГПУ.