“Biologiya” fanidan talabalar o‘rtasida Respublika fan olimpiadasi muvaffaqiyatli o‘tkazildi.
Olimpiada g‘oliblarini taqdirlash marosimida Jizzax davlat pedagogika universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori, Tashkiliy qo‘mita raisi o‘rinbosari G‘.O. Qodirov so‘zga chiqib holib talabalrni va ularning ustozlarini qutladi.
Olimpiada Nizom talablariga muvofiq ikki bosqichda tashkil etildi: 1-bosqich Unda 41 nafar talaba ishtirok etdi. Nazariy bilimlar bo‘yicha o‘tkazilgan sinovda 35 balldan yuqori natija ko‘rsatgan 6 nafar ishtirokchi 2- bosqichga yo‘llanma oldi.
2-bosqich JDPUninglaboratoriya xonalarida amaliy mashg‘ulot shaklida tashkil etildi. 6 nafar talabaga zarur yo‘riqnomalar taqdim etildi va sinovlar 2 soat davom etdi. Ishtirokchilar amaliy topshiriqlarni mustaqil bajarishdi. Yakuniy baholash natijalariga ko‘ra, eng yuqori natijalarni qayd etgan talabalar g‘olib deb topildi.
Hakamlar hay’atining yakuniy xulosasiga ko‘ra, quyidagi talabalar g‘olib deb topildi: 1-o‘rin — Tuychiyeva Nurpari Dilshodjon qizi Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi I darajali diplom2-o‘rin — G‘ulomov Umidjon Olimjon o‘g‘li Farg‘ona davlat universiteti talabasi II darajali diplom3-o‘rin — Mustafoyeva Kamola Shavkat qizi Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi III darajali diplom . Taqdirlash marosimida yuqori natijalarga erishgan ishtirokchilarga diplomlar topshirildi. Eslatib o‘tamiz olimpiada g‘oliblari magistratura yo‘nalishida grant asosida o‘qishga tavsiya etiladi

Завершилась Республиканская предметная олимпиада по биологии.
На церемонии награждения победителей Олимпиады выступил проректор по научной работе и инновациям Джизакского государственного педагогического университета, заместитель председателя Организационного комитета Г.О.Кодиров, который поздравил студентов-победителей и их преподавателей.
Олимпиада была организована в два этапа в соответствии с требованиями Положения: 1-й этап, в котором приняли участие 41 студент. Шесть участников, показавших результат выше 35 баллов в испытании по теоретическим знаниям, получили направление на 2-й этап.
2-й этап был организован в лабораторных аудиториях ДжГПУ в форме практического занятия. 6 студентам были предоставлены необходимые инструкции, и испытания продолжались 2 часа. Участники самостоятельно выполнили практические задания. По результатам итоговой оценки победителями были признаны студенты, показавшие наивысшие результаты.
По окончательному заключению жюри, победителями были признаны следующие студенты: 1 место — Туйчиева Нурпари Дилшоджон кизи, студентка Джизакского государственного педагогического университета, диплом I степени 2 место — Гуломов Умиджон Олимжон угли, студент Ферганского государственного университета, диплом II степени 3 место — Мустафоева Камола Шавкат кизи, студентка Джизакского государственного педагогического университета, диплом III степени. Напоминаем, что победители олимпиады рекомендуются к обучению в магистратуре на грантовой основе.