“Biologiya” fanidan talabalar o‘rtasida Respublika fan olimpiadasi muvaffaqiyatli o‘tkazildi.
Olimpiada g‘oliblarini taqdirlash marosimida Jizzax davlat pedagogika universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori, Tashkiliy qo‘mita raisi o‘rinbosari G‘.O. Qodirov so‘zga chiqib holib talabalrni va ularning ustozlarini qutladi.
Olimpiada Nizom talablariga muvofiq ikki bosqichda tashkil etildi: 1-bosqich Unda 41 nafar talaba ishtirok etdi. Nazariy bilimlar bo‘yicha o‘tkazilgan sinovda 35 balldan yuqori natija ko‘rsatgan 6 nafar ishtirokchi 2- bosqichga yo‘llanma oldi.
2-bosqich JDPUninglaboratoriya xonalarida amaliy mashg‘ulot shaklida tashkil etildi. 6 nafar talabaga zarur yo‘riqnomalar taqdim etildi va sinovlar 2 soat davom etdi. Ishtirokchilar amaliy topshiriqlarni mustaqil bajarishdi. Yakuniy baholash natijalariga ko‘ra, eng yuqori natijalarni qayd etgan talabalar g‘olib deb topildi.
Hakamlar hay’atining yakuniy xulosasiga ko‘ra, quyidagi talabalar g‘olib deb topildi: 1-o‘rin — Tuychiyeva Nurpari Dilshodjon qizi Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi I darajali diplom2-o‘rin — G‘ulomov Umidjon Olimjon o‘g‘li Farg‘ona davlat universiteti talabasi II darajali diplom3-o‘rin — Mustafoyeva Kamola Shavkat qizi Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi III darajali diplom . Taqdirlash marosimida yuqori natijalarga erishgan ishtirokchilarga diplomlar topshirildi. Eslatib o‘tamiz olimpiada g‘oliblari magistratura yo‘nalishida grant asosida o‘qishga tavsiya etiladi

The Republican Science Olympiad in Biology has ended.
At the awarding ceremony for the winners of the Olympiad, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations of Jizzakh State Pedagogical University, Deputy Chairman of the Organizing Committee, G.O. Qodirov, spoke and congratulated the students and their teachers.
The Olympiad was organized in two stages in accordance with the requirements of the Regulations: 41 students participated in Stage 1. 6 participants who scored more than 35 points in the theoretical knowledge test were admitted to Stage 2.
2-bosqich It was organized in the form of a practical training in the laboratory rooms of JDPU. 6 students were provided with the necessary instructions and the tests lasted 2 hours. The participants completed the practical tasks independently. According to the final evaluation results, the students who achieved the highest results were recognized as the winners.
According to the final verdict of the jury, the following students were recognized as winners:1st place — Tuychiyeva Nurpari Dilshodjon kizi, student of Jizzakh State Pedagogical University, 1st degree diploma2nd place — Gulomov Umidjon Olimjon oglu, student of Fergana State University, 2nd degree diploma3rd place — Mustafayeva Kamola Shavkat kizi, student of Jizzakh State Pedagogical University, 3rd degree diploma. At the award ceremony, participants who achieved high results were awarded diplomas. We remind you that the winners of the Olympiad are recommended to study on a scholarship in the master’s program.