Xalqaro hamkorlikni kengaytirish maqsadida Jizzax davlat pedagogika universiteti delegatsiyasi Xitoy Xalq Respublikasiga tashrif buyurdi. Delegatsiya tarkibidan o‘rin olgan o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor F. Jo‘raqulov va Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i S. Yaxshilikov hozirda Xitoyda xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Tashrifning dastlabki kunida delegatsiya Henan pedagogika universitetiga tashrif buyurib, ushbu oliy ta’lim muassasasi vitse-prezidenti janob SONG Ye bilan rasmiy uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv davomida tomonlar ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish, istiqboldagi rejalarni ishlab chiqish hamda qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.
Shuningdek, JDPU delegatsiyasi Henan pedagogika universitetining Xalqaro ta’lim instituti direktori janob ZHAO Yang, Xalqaro ta’lim fakulteti dekani janob DONG Hai hamda fakultet vakillari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi. Muzokaralar davomida Jizzax davlat pedagogika universitetida xitoy tili kurslarini tashkil etish, talabalar almashinuvi dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda professor-o‘qituvchilarning malakasini oshirish bo‘yicha hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Ayni paytda universitet delegatsiyasining Xitoydagi tashrifi davom etmoqda. Tashrif doirasida yangi hamkorlik loyihalari yuzasidan muzokaralar va rasmiy uchrashuvlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

JSPU Representatives on a Business Trip to the People’s Republic of China
With the aim of expanding international cooperation, a delegation from Jizzakh State Pedagogical University has visited the People’s Republic of China. The delegation includes Vice-Rector for Academic Affairs, F. Jo‘raqulov, and Head of the International Cooperation Department, S. Yakhshilikov, who are currently on a business trip in China.
On the first day of the visit, the delegation visited Henan Normal University and held an official meeting with the university’s Vice President, Mr. SONG Ye. During the meeting, the parties discussed establishing bilateral cooperation, developing future plans, and implementing joint initiatives.
The JSPU delegation also held meetings with Mr. ZHAO Yang, Director of the Institute of International Education at Henan Normal University, Mr. DONG Hai, Dean of the Faculty of International Education, and other faculty representatives. During the discussions, the two sides explored prospects for cooperation in launching Chinese language courses at Jizzakh State Pedagogical University, implementing student exchange programs, and enhancing the qualifications of faculty members.
The university delegation’s visit to China is currently ongoing. As part of the visit, further negotiations and official meetings are planned to discuss new collaborative projects.