Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar fakultetining uch nafar faol professor-o‘qituvchisi — G‘aniyeva Xayriniso Baxtiyorovna, Usmonova Umida Baxtiyorovna va Majidova Gulrux Qamariddinovalar 5 foizlik kvota asosida xorijda ilmiy stajirovka o‘tash tanlovida g‘olib deb topildilar.
Ushbu muvaffaqiyatli natijadan so‘ng, ular 2025-yil iyul oyida Buyuk Britaniyaning nufuzli oliy ta’lim muassasalaridan biri — East Anglia universitetiga 1 oylik ilmiy stajirovka dasturida ishtirok etish uchun jo‘nab ketdilar.
Ilmiy stajirovka davomida o‘qituvchilar til o‘qitish metodikasi, xalqaro hamkorlik, innovatsion yondashuvlar va zamonaviy ta’lim texnologiyalari bo‘yicha tajriba orttiradilar. Bu esa nafaqat ularning shaxsiy ilmiy salohiyatini oshirish, balki universitetimizda xorijiy tillarni o‘qitish sifatini yangi bosqichga olib chiqishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Профессорско-преподавательский состав факультета иностранных языков участвует в научной стажировке в Великобритании.
Три активных преподавателя факультета иностранных языков Джизакского государственного педагогического университета — Ганиева Хайринисо Бахтиёровна, Усманова Умида Бахтиёровна и Маджидова Гульрух Камариддиновна — стали победителями конкурса на прохождение научной стажировки за рубежом в рамках 5-процентной квоты.
После этого успешного результата они в июле 2025 года отправились в один из престижных высших учебных заведений Великобритании — Университет Восточной Англии для участия в месячной программе научной стажировки.
В ходе научной стажировки преподаватели приобретают опыт в области методики преподавания языка, международного сотрудничества, инновационных подходов и современных образовательных технологий. Это имеет важное значение не только для повышения их личного научного потенциала, но и для вывода качества преподавания иностранных языков в нашем университете на новый уровень.