Jizzax davlat pedagogika universiteti huzuridagi “Volontyorlar klubi”ning faol yoshlari «Dolzarb 90 kun» tashabbusi asosida navbatdagi safarini amalga oshirdilar. Bu galgi manzil — G‘allaorol tumanidagi 19-maktab bo‘ldi.
Safar doirasida maktab pedagogik jamoasi bilan uchrashuv o‘tkazilib, «Bugungi kun o‘quvchisi va uning ehtiyojlari» mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Muhokamalarda zamonaviy ta’limning asosiy vazifalari, yosh avlodning intellektual va ma’naviy rivojlanishi, o‘qituvchi va o‘quvchi o‘rtasidagi o‘zaro ishonch muhiti kabi masalalarga alohida e’tibor qaratildi.
Suhbat davomida “Bugungi kun o‘qituvchisi qanday bo‘lishi kerak?” degan savol atrofida qizg‘in fikr almashinuvlar bo‘lib o‘tdi. Ta’lim sifatini oshirish, yangi pedagogik yondashuvlar va o‘qituvchining shaxsiy rivojlanishi borasida amaliy takliflar ilgari surildi.
Tashabbusning amalga oshishiga rahbarlik qilgan “Volontyorlar klubi” yetakchisi Asqar Qayumovning tashabbuskorligi va fidoyiligi e’tirofga loyiq. Uning rahbarligida klub a’zolari har bir uchrashuvda nafaqat bilim, balki ruhiy va ma’naviy qo‘llab-quvvatlashni ham namoyon etmoqdalar.

«Клуб волонтеров» ДжГПУ в рамках инициативы «Долзарб 90 кун» находится в Галляарале
Активная молодежь «Клуба волонтеров» при Джизакском государственном педагогическом университете осуществила очередную поездку в рамках инициативы «Долзарб 90 кун». На этот раз местом назначения стала школа №19 Галляаральского района.
В рамках визита была проведена встреча с педагогическим коллективом школы и организован круглый стол на тему «Современный ученик и его потребности.» В ходе обсуждений особое внимание было уделено таким вопросам, как ключевые задачи современного образования, интеллектуальное и духовное развитие молодого поколения, а также создание атмосферы взаимного доверия между учителем и учеником.
В ходе беседы состоялся оживленный обмен мнениями вокруг вопроса «Каким должен быть учитель сегодняшнего дня?». Были выдвинуты практические предложения по повышению качества образования, внедрению новых педагогических подходов и личностному развитию учителя.
Инициативность и самоотверженность руководителя «Клуба волонтеров» Аскара Каюмова, возглавившего реализацию инициативы, заслуживают признания. Под его руководством члены клуба на каждой встрече демонстрируют не только знания, но и оказывают психологическую и духовную поддержку.