JDPUda talabalar uchun turar joy va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi ish boshladi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2025/2026-o‘quv yilida talabalarni munosib kutib olish va ularni turar joy bilan tezkor ta’minlash maqsadida “Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi” faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
Markaz talabalarga quyidagi masalalarda ko‘mak beradi: universitet yotoqxonasiga joylashish, o‘quv muassasasiga yaqin joydagi ijara xonadonlarini topish, turar joy bilan bog‘liq muammolarni hal etish.
Ayni paytda universitetda 1216 o‘ringa mo‘ljallangan 1-, 2- va 4-son talabalar turar joylari mavjud. Shuningdek, markaz 200 ta yashil va sariq hududlarda joylashgan, o‘quv muassasasiga yaqin va qulay infratuzilmaga ega ijara xonadonlarini talabalarga taklif etmoqda.
Markaz xizmatlaridan foydalanish istagidagi talabalar universitetning mas’ul xodimlariga yoki markazga to‘g‘ridan to‘g‘ri murojaat qilishlari mumkin.

В ДжГПУ начал работу информационный центр по общежитиям и арендному жилью для студентов.
В Джизакском государственном педагогическом университете в целях достойного приема студентов и оперативного обеспечения их жильем в 2025/2026 учебном году налажена деятельность «Центра данных по студенческим общежитиям и арендным квартирам».
Центр помогает студентам в следующих вопросах: размещение в общежитии университета, поиск арендных квартир поблизости от учебного заведения, решение жилищных проблем.
В настоящее время в университете имеются студенческие общежития №1, 2 и 4 на 1216 мест. Центр также предлагает студентам арендные квартиры в 200 зеленых и желтых зонах, расположенных рядом с учебным заведением и имеющих удобную инфраструктуру.
Студенты, желающие воспользоваться услугами центра, могут обратиться к ответственным сотрудникам университета или напрямую в центр.