Texnikum bitiruvchilari uchun suhbat asosida oliy ta’limga qabul imtihonlari o‘tkazildi.
12–14-avgust kunlari 2025/2026 o‘quv yilida texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni suhbat asosida oliy ta’limga qabul qilish bo‘yicha imtihonlar tashkil etildi.
Imtihonlarda umumiy 133 nafar abituriyentdan 111 nafari ishtirok etdi. Jarayonlarda 20 nafardan ziyod mutaxassislar ham jalb etildi.
Imtihonlarda qatnashgan barcha mutaxassislar, abituriyentlar, talabalar va qabul komissiyasi a’zolariga korrupsiya va manfaatlar to‘qnashuvi holatlarini sodir etmaslik, bunday holatlar aniqlangan taqdirda esa darhol universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limiga yoki tegishli davlat organlariga murojaat qilishlari zarurligi to‘g‘risida tushuntirish ishlari olib borildi. Shuningdek, bu kabi holatlarga yo‘l qo‘yganlarga nisbatan belgilangan tartibda choralar ko‘rilishi haqida qat’iy ogohlantirildi. Imtihon jarayonida va hozirga qadar korrupsiya yoki manfaatlar to‘qnashuvi holatlari bo‘yicha Bo‘limga hech qanday murojaat kelib tushmadi.

Для выпускников техникума были проведены вступительные экзамены в высшие учебные заведения на основе собеседования.
12-14 августа были организованы вступительные экзамены в форме собеседования для приема в высшие учебные заведения выпускников, успешно окончивших техникумы в 2025/2026 учебном году.
В экзаменах приняли участие 111 из 133 абитуриентов. К процессу также было привлечено свыше 20 специалистов.
Всем специалистам, абитуриентам, студентам и членам приемной комиссии, участвовавшим в экзаменах, была проведена разъяснительная работа о недопустимости случаев коррупции и конфликта интересов, а также о необходимости немедленно обратиться в отдел по противодействию коррупции университета или в соответствующие государственные органы в случае выявления таких ситуаций. Кроме того, было вынесено строгое предупреждение о том, что в отношении лиц, допустивших подобные нарушения, будут приняты меры в установленном порядке. В ходе экзаменационного процесса и до настоящего времени в Отдел не поступало никаких обращений по фактам коррупции или конфликта интересов.