Hasharda birlashgan jamoa.
Yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik doirasida Jizzax davlat pedagogika universitetida hasharchilar, volontyor talabalar va yetakchi yoshlar tomonidan keng ko’lamli obodonlashtirish ishlari amalga oshirildi. Ular hudud va binolarni yangi o‘quv yiliga tayyorlash, daraxtlarni oqartirish va butash, bino hamda inshootlarni ta’mirlashda sidqidildan mehnat qilishdi.
“Bog‘ishamol” hududida foydalanishga topshirilayotgan yangi o‘quv binosida ham ishlar qizg‘in davom etdi. Aniq fanlar va Filologiya fakultetlari professor-o‘qituvchilari, universitet boshlang‘ich tashkiloti yetakchilari va volontyor talabalar yangi binoning obodonlashtirish jarayonlarida faol qatnashib, charchoqni sezmasdan mehnat qilishdi.
Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi rahbari Bekzod Qo‘shmurodovning ta’kidlashicha, JDPU hududini yanada obod va fayzli maskanga aylantirish maqsadida o‘tkazilgan umumxalq hashari doirasida 741 nafar hasharchi ishtiroki ta’minlandi.
Mazkur sa’y-harakatlar doirasida:
• yashil maydonchalarga 58 tup gul ko‘chatlari ekildi;
• 1067 tup daraxt butaldi va oqlandi;
• 2 427 m² maydonda obodonlashtirish ishlari amalga oshirildi;
• 555 metr ariqlar turli chiqindilardan tozalandi;
• 226 ta o‘quv xonasi hamda 1 ta yopiq sport maydonchasi yangi o‘quv yiliga tayyorlandi.
Ushbu ezgu tashabbuslar nafaqat talabalar uchun sog‘lom va toza ta’lim muhitini yaratishga, balki universitet hududining obod va fayzli maskanga aylanishiga ham xizmat qiladi.

Команда, объединённая в хашаре
Хашар «Благоустроенная и процветающая махалля — красота страны» прошел в приподнятом настроении в ДжГПУ.
В рамках подготовки к новому учебному году в Джизакском государственном педагогическом университете хашаристами, студентами-волонтерами и ведущей молодежью проведена масштабная работа по благоустройству. Они усердно работали над подготовкой территории и зданий к новому учебному году, побелкой и обрезкой деревьев, ремонтом зданий и сооружений.
Работы в новом учебном корпусе, сдаваемом в эксплуатацию на территории «Богишамол», также продолжались интенсивно. Профессора и преподаватели факультетов точных наук и филологии, лидеры первичной организации университета и студенты-волонтеры приняли активное участие в процессе благоустройства нового здания и трудились, не чувствуя усталости.
Как отметил руководитель отдела по работе с молодежью, духовности и просветительства Бекзод Кушмуродов, в рамках общенационального хашара, проведенного с целью превращения территории Джизакского государственного педагогического университета в благоустроенное и процветающее место, было обеспечено участие 741 участника хашара.
В рамках данных усилий:
• на зеленых площадках высажено 58 саженцев цветов;
• 1067 деревьев были обрезаны и побелены;
• Проведены работы по благоустройству на площади 2 427 ;
• 555 метров арыков очищены от различных отходов;
• 226 учебных кабинетов и 1 крытая спортивная площадка подготовлены к новому учебному году.
Эти благородные инициативы служат не только созданию здоровой и чистой образовательной среды для студентов, но и превращению территории университета в благоустроенное и процветающее место.