Vazir universitetdagi sharoitlar bilan tanishdi.
Maktabgacha va maktab ta’lim vaziri E’zoza Karimova Jizzax davlat pedagogika universitetiga tashrifi davomida ta’lim muassasasida yaratilgan shart-sharoitlar, amalga oshirilayotgan islohotlar va innovatsion yangiliklar bilan yaqindan tanishdi.
Dastlab vazir 7/24 rejimida talaba va o‘qituvchilarga xizmat ko‘rsatayotgan Axborot-resurs markazi (ARM) faoliyatini ko‘zdan kechirdi. Bu yerda kitobxonlik madaniyatini oshirish, zamonaviy elektron kutubxona xizmatlari, shuningdek, ilmiy tadqiqotlar uchun keng imkoniyatlar yaratilgani ta’kidlandi.
Shundan so‘ng u universitetda faoliyat yuritayotgan “Registrator ofisi”da bo‘lib, talabalar uchun yaratilgan qulayliklar bilan tanishdi. Mazkur ofis orqali hujjatlarni tezkor va shaffof tartibda rasmiylashtirish, talabalarning ta’lim jarayonidagi ma’lumotlarini yagona elektron bazada yuritish imkoniyatlari mavjudligi qayd etildi.
Tashrif davomida E’zoza Karimova universitetda amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy o‘zgarishlar, yangi qurilish ishlari, ta’mir va rekonstruksiya jarayonlari, shuningdek, ta’lim tizimidagi ilg‘or yangiliklar bilan ham tanishdi.
Vazir universitet jamoasi tomonidan yaratilayotgan qulay muhitni ijobiy baholab, talaba-yoshlarning bilim olishi, ilmiy izlanishlar olib borishi va erkin fikrlashi uchun sharoitlar yanada kengayib borayotganini alohida ta’kidladi.

Министр ознакомилась с условиями в университете.
В ходе визита в Джизакский государственный педагогический университет министр дошкольного и школьного образования Эъзоза Каримова ознакомилась с условиями, созданными в образовательном учреждении, проводимыми реформами и инновационными нововведениями.
Сначала министр ознакомилась с деятельностью Центра информационных ресурсов (ЦИР), который обслуживает студентов и преподавателей в режиме 24/7. Отмечалось, что здесь созданы широкие возможности для повышения культуры чтения, оказания современных электронных библиотечных услуг, а также проведения научных исследований.
После этого она посетила «Офис регистратора», действующий в университете, и ознакомилась с удобствами, созданными для студентов. Отмечалось, что через этот офис можно оперативно и прозрачно оформлять документы, вести сведения студентов об образовательном процессе в единой электронной базе.
В ходе визита Эъзоза Каримова ознакомилась с проводимыми в университете социально-экономическими преобразованиями, новыми строительными работами, процессами ремонта и реконструкции, а также передовыми нововведениями в системе образования.
Министр положительно оценила благоприятную среду, создаваемую коллективом университета, и подчеркнула, что условия для получения знаний, проведения научных исследований и свободного мышления студенческой молодежи расширяются.