Vazir universitetdagi sharoitlar bilan tanishdi.
Maktabgacha va maktab ta’lim vaziri E’zoza Karimova Jizzax davlat pedagogika universitetiga tashrifi davomida ta’lim muassasasida yaratilgan shart-sharoitlar, amalga oshirilayotgan islohotlar va innovatsion yangiliklar bilan yaqindan tanishdi.
Dastlab vazir 7/24 rejimida talaba va o‘qituvchilarga xizmat ko‘rsatayotgan Axborot-resurs markazi (ARM) faoliyatini ko‘zdan kechirdi. Bu yerda kitobxonlik madaniyatini oshirish, zamonaviy elektron kutubxona xizmatlari, shuningdek, ilmiy tadqiqotlar uchun keng imkoniyatlar yaratilgani ta’kidlandi.
Shundan so‘ng u universitetda faoliyat yuritayotgan “Registrator ofisi”da bo‘lib, talabalar uchun yaratilgan qulayliklar bilan tanishdi. Mazkur ofis orqali hujjatlarni tezkor va shaffof tartibda rasmiylashtirish, talabalarning ta’lim jarayonidagi ma’lumotlarini yagona elektron bazada yuritish imkoniyatlari mavjudligi qayd etildi.
Tashrif davomida E’zoza Karimova universitetda amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy o‘zgarishlar, yangi qurilish ishlari, ta’mir va rekonstruksiya jarayonlari, shuningdek, ta’lim tizimidagi ilg‘or yangiliklar bilan ham tanishdi.
Vazir universitet jamoasi tomonidan yaratilayotgan qulay muhitni ijobiy baholab, talaba-yoshlarning bilim olishi, ilmiy izlanishlar olib borishi va erkin fikrlashi uchun sharoitlar yanada kengayib borayotganini alohida ta’kidladi.

The minister became acquainted with the facilities at the university.
During her visit to Jizzakh State Pedagogical University, the Minister of Preschool and School Education, Ezoza Karimova, closely examined the conditions created at the educational institution, the reforms being implemented, and innovative innovations.
First, the minister inspected the activities of the Information Resource Center (IRC), which operates 24/7 to serve students and teachers. It was noted that the center provides opportunities to promote a culture of reading, offers modern electronic library services, and creates broad facilities for scientific research.
After that, she visited the Registrar’s Office operating at the university and reviewed the facilities created for students. It was noted that this office provides opportunities for fast and transparent processing of documents and for maintaining students’ academic records in a unified electronic database.
During her visit, E’zoza Karimova also familiarized herself with the socio-economic changes, new construction projects, repair and reconstruction processes being carried out at the university, as well as the latest innovations in the education system.
The minister positively assessed the favorable environment created by the university community and particularly emphasized that conditions for students to acquire knowledge, conduct scientific research, and think freely are steadily expanding.