JDPUda “Talabalikka bag‘ishlov” tantanasi bo‘lib o‘tdi
Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti hovlisi haqiqiy bayramona kayfiyat kasb etdi. Zero, bu maskan o‘z bag‘riga 2266 nafar talabalikka tavsiya etilgan yoshlarni qabul qildi.
Tantanali marosimga viloyat hokimligi vakillari, turli tashkilot va idoralar rahbarlari hamda ko‘plab mehmonlar tashrif buyurishdi. Tadbirni Jizzax viloyati hokimi vazifasini bajaruvchi Ulug‘bek Mustafoyev samimiy tabrik so‘zi bilan ochib berdi.
— Yuraklarida beqiyos orzu-umidlar bilan ushbu ziyo maskani ostonasini bosib o‘tayotgan yoshlarga yuksak maqsadlar sari tinimsiz intilishni tilayman. Ovozingiz, ilg‘or g‘oya va tashabbuslaringiz, kuch-g‘ayratingiz bilan ota-onalaringiz, ustozlaringiz va muqaddas xalqimiz, qolaversa muhtaram Prezidentimizning orzu-umidlarini ro‘yobga chiqara olasiz, deb ishonaman, — dedi o‘z tabrigida hokim vazifasini bajaruvchi U.Mustafoyev.
Shundan so‘ng jamoat ishlarida faol ustozlar, faxriylar hamda universitetga eng yuqori ball bilan tavsiya etilgan yoshlar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.Tadbir davomida universitetga eng yuqori ball bilan tavsiya etilgan yoshlar ham so‘zga chiqib, o‘z tabriklarini izhor etdilar. Ular qalblaridagi nurli orzu-intilishlari va kelajakka oid ezgu niyatlari bilan ishtirokchilarni ham o‘rtoqlashdilar.
Tantanali marosim yakunida talabalar va ularning ota-onalariga universitet rahbariyati hamda fakultet dekanlari tanishtirildi. Vatan, ustozlar va go‘zal hayotni tarannum etuvchi dilbar qo‘shiqlar esa tadbirga yanada fayz bag‘ishladi.
“Talabalikka bag‘ishlov” tantanasidan so‘ng barcha talabalar, ota-onalar va mehmonlar “Birinchi kurs maktabi” tadbiriga taklif etildi.

At JSPU, the “Dedication to Student Life” ceremony was held.
Today, the courtyard of Jizzakh State Pedagogical University was filled with a truly festive atmosphere, as the institution welcomed 2,266 young people who had been recommended for student admission.
Representatives of the regional administration, heads of various organizations and institutions, as well as numerous guests attended the solemn ceremony. The event was opened with a heartfelt congratulatory speech by Ulug‘bek Mustafoyev, Acting Governor of Jizzakh Region.
“— I wish the young people who are stepping into this house of enlightenment with boundless dreams and hopes to strive tirelessly toward great goals. I believe that with your voices, advanced ideas and initiatives, and your energy and enthusiasm, you will be able to realize the hopes and aspirations of your parents, your teachers, our honorable people, and, indeed, our esteemed President,” said Acting Governor U. Mustafoyev in his congratulatory address.
After that, teachers active in community service, veterans, and the young people who had been admitted to the university with the highest scores were presented with commemorative gifts. During the event, the top-scoring students also took the floor to express their congratulations. They shared their bright dreams and aspirations, as well as their noble intentions for the future, with the participants.
At the conclusion of the solemn ceremony, the university administration and faculty deans were introduced to the students and their parents. Beautiful songs glorifying the homeland, teachers, and the joys of life added even more charm and spirit to the event.
After the “Dedication to Student Life” ceremony, all students, parents, and guests were invited to the “First-Year School” event.