JDPUda “Talabalikka bag‘ishlov” tantanasi bo‘lib o‘tdi
Bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti hovlisi haqiqiy bayramona kayfiyat kasb etdi. Zero, bu maskan o‘z bag‘riga 2266 nafar talabalikka tavsiya etilgan yoshlarni qabul qildi.
Tantanali marosimga viloyat hokimligi vakillari, turli tashkilot va idoralar rahbarlari hamda ko‘plab mehmonlar tashrif buyurishdi. Tadbirni Jizzax viloyati hokimi vazifasini bajaruvchi Ulug‘bek Mustafoyev samimiy tabrik so‘zi bilan ochib berdi.
— Yuraklarida beqiyos orzu-umidlar bilan ushbu ziyo maskani ostonasini bosib o‘tayotgan yoshlarga yuksak maqsadlar sari tinimsiz intilishni tilayman. Ovozingiz, ilg‘or g‘oya va tashabbuslaringiz, kuch-g‘ayratingiz bilan ota-onalaringiz, ustozlaringiz va muqaddas xalqimiz, qolaversa muhtaram Prezidentimizning orzu-umidlarini ro‘yobga chiqara olasiz, deb ishonaman, — dedi o‘z tabrigida hokim vazifasini bajaruvchi U.Mustafoyev.
Shundan so‘ng jamoat ishlarida faol ustozlar, faxriylar hamda universitetga eng yuqori ball bilan tavsiya etilgan yoshlar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.Tadbir davomida universitetga eng yuqori ball bilan tavsiya etilgan yoshlar ham so‘zga chiqib, o‘z tabriklarini izhor etdilar. Ular qalblaridagi nurli orzu-intilishlari va kelajakka oid ezgu niyatlari bilan ishtirokchilarni ham o‘rtoqlashdilar.
Tantanali marosim yakunida talabalar va ularning ota-onalariga universitet rahbariyati hamda fakultet dekanlari tanishtirildi. Vatan, ustozlar va go‘zal hayotni tarannum etuvchi dilbar qo‘shiqlar esa tadbirga yanada fayz bag‘ishladi.
“Talabalikka bag‘ishlov” tantanasidan so‘ng barcha talabalar, ota-onalar va mehmonlar “Birinchi kurs maktabi” tadbiriga taklif etildi.

В ДжГПУ прошло торжество «Посвящение в студенты»
Сегодня во дворе Джизакского государственного педагогического университета царит поистине праздничная атмосфера. Ведь это учебное заведение приняло в свои стены 2266 молодых людей, рекомендованных к зачислению в студенты.
На торжественную церемонию прибыли представители областной администрации, руководители различных организаций и ведомств, а также множество гостей. Мероприятие открыл искренним поздравительным словом исполняющий обязанности хокима Джизакской области Улугбек Мустафоев.
— Желаю молодым людям, переступающим порог этого храма знаний с несравненными мечтами и надеждами, неустанно стремиться к высоким целям. Уверен, что своим голосом, передовыми идеями и инициативами, энергией и энтузиазмом вы сможете осуществить мечты и чаяния своих родителей, учителей и нашего священного народа, а также нашего уважаемого Президента, — сказал в своем поздравлении исполняющий обязанности хокима У.Мустафоев.
После этого активные наставники, ветераны и молодые люди, рекомендованные к поступлению в университет с наивысшими баллами, были награждены памятными подарками. В ходе мероприятия также выступили и поздравили присутствующих абитуриенты, получившие наивысшие баллы при поступлении в университет. Они поделились с участниками своими светлыми мечтами, стремлениями и добрыми намерениями на будущее.
В завершение торжественной церемонии студентам и их родителям были представлены руководство университета и деканы факультетов. Прекрасные песни, воспевающие Родину, учителей и прекрасную жизнь, придали мероприятию еще больше очарования и торжественности.
После церемонии «Посвящение в студенты» все студенты, родители и гости были приглашены на мероприятие «Школа первокурсника».