JDPUda iqtidorli talabalar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida iqtidorli talabalar uchun tashkil etilgan mazkur seminar-trening “Yoshlarning raqamli ko‘nikmalari va soft skills (muloqot, jamoada ishlash, tanqidiy fikrlash, vaqtni boshqarish kabi zaruriy ko‘nikmalar)ni rivojlantirish orqali mehnat bozorida raqobatbardoshlikni oshirish” mavzusida bo‘lib o‘tdi.
Seminarga Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori M. Djalolov tashrif buyurib, ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlar olib bordi.
Tadbir davomida talabalarga zamonaviy raqamli texnologiyalardan samarali foydalanish, kelajak kasblariga tayyorlanishda kerakli ko‘nikmalarni shakllantirish, global mehnat bozoridagi talab va tendensiyalar, muvaffaqiyatli karyera qurishda soft skills ahamiyati haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Ushbu seminar-trening iqtidorli yoshlar uchun nafaqat nazariy bilim, balki amaliy tajriba manbai bo‘lib xizmat qildi. Tadbir yakunida talabalar o‘z savollariga javob oldilar, turli interaktiv mashg‘ulotlarda faol ishtirok etib, yangi bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar.

A seminar-training was organized for talented students at JSPU.
At Jizzakh State Pedagogical University, this seminar-training organized for talented students was held under the theme: “Enhancing Youth Competitiveness in the Labor Market through the Development of Digital Skills and Soft Skills (such as communication, teamwork, critical thinking, and time management).”
The seminar was attended by M. Djalolov, Vice-Rector for Research and Innovation of the University of World Economy and Diplomacy, who delivered a lecture and conducted practical sessions.
During the event, students were provided with detailed information on the effective use of modern digital technologies, the development of essential skills for preparing for future professions, the demands and trends of the global labor market, and the importance of soft skills in building a successful career.
This seminar-training served as a source not only of theoretical knowledge but also of practical experience for talented youth. At the conclusion of the event, students received answers to their questions, actively participated in various interactive activities, and gained new knowledge and skills.