JDPUda iqtidorli talabalar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida iqtidorli talabalar uchun tashkil etilgan mazkur seminar-trening “Yoshlarning raqamli ko‘nikmalari va soft skills (muloqot, jamoada ishlash, tanqidiy fikrlash, vaqtni boshqarish kabi zaruriy ko‘nikmalar)ni rivojlantirish orqali mehnat bozorida raqobatbardoshlikni oshirish” mavzusida bo‘lib o‘tdi.
Seminarga Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori M. Djalolov tashrif buyurib, ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlar olib bordi.
Tadbir davomida talabalarga zamonaviy raqamli texnologiyalardan samarali foydalanish, kelajak kasblariga tayyorlanishda kerakli ko‘nikmalarni shakllantirish, global mehnat bozoridagi talab va tendensiyalar, muvaffaqiyatli karyera qurishda soft skills ahamiyati haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Ushbu seminar-trening iqtidorli yoshlar uchun nafaqat nazariy bilim, balki amaliy tajriba manbai bo‘lib xizmat qildi. Tadbir yakunida talabalar o‘z savollariga javob oldilar, turli interaktiv mashg‘ulotlarda faol ishtirok etib, yangi bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar.

В ДжГПУ был организован семинар-тренинг для одаренных студентов.
В Джизакском государственном педагогическом университете прошел семинар-тренинг для талантливых студентов на тему «Повышение конкурентоспособности на рынке труда путем развития цифровых навыков и soft skills молодежи (таких как коммуникация, работа в команде, критическое мышление, управление временем и другие необходимые навыки)».
Проректор по научной работе и инновациям Университета мировой экономики и дипломатии М.Джалолов прибыл на семинар и провел лекции и практические занятия.
В ходе мероприятия студентам была предоставлена подробная информация об эффективном использовании современных цифровых технологий, формировании необходимых навыков для подготовки к профессиям будущего, требованиях и тенденциях на глобальном рынке труда, а также о важности гибких навыков (soft skills) в построении успешной карьеры.
Данный семинар-тренинг послужил для талантливой молодежи источником не только теоретических знаний, но и практического опыта. По завершении мероприятия студенты получили ответы на свои вопросы, активно участвовали в различных интерактивных занятиях и приобрели новые знания и навыки.