“Rektor va talabalar” muloqoti: “Har bir daqiqa – yangi imkoniyat”- deydi Maqsudjon Yuldashev.
Jizzax davlat pedagogika universitetida yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning ilmiy-ma’rifiy salohiyatini oshirish, ijodiy va intellektual qobiliyatlarini rivojlantirish, yangi g‘oyalar muhokamasiga bag‘ishlangan “Rektor va talabalar” uchrashuvi samimiy muloqotga aylandi.
Ochiq muloqotda universitet rahbariyati, Filologiya fakulteti ingliz tili yo‘nalishi talabalari, universitet qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi. Uchrashuvni universitet rektori, professor Maqsudjon Yuldashev ochib berdi. U o‘z so‘zida Jizzax davlat pedagogika universiteti qoshidagi akademik litsey o‘quvchilarining yutuqlarini alohida e’tirof etib, yoshlarning respublika va xalqaro miqyosdagi turli tanlov hamda fan olimpiadalarida qo‘lga kiritayotgan yutuqlari ularning bilim salohiyati va intilishlarining yorqin namunasi ekanini ta’kidladi.
Xususan, litsey o‘quvchisi Rayhona Obloqulova Respublika fan olimpiadasining o‘zbek tili fanidan respublika bosqichida faxrli uchinchi o‘rinni egallagani, shuningdek, joriy yilning 21–27-sentyabr kunlari Buyuk Britaniyaning London shahrida bo‘lib o‘tgan TEENEAGLE xalqaro ingliz tili olimpiadasida litsey o‘quvchisi Abdulaziz Risqulov munosib ishtirok etib, kumush medal sohibi bo‘lgani ta’kidlandi.
Uchrashuv taqdirlash marosimi bilan davom etdi.
Uchrashuvning davomi taqdirlash marosimi bilan bo‘lib o‘tdi. Unda xalqaro olimpiada g‘olibi Abdulaziz Risqulov faxriy yorliq va 5 mln so‘mlik vaucher bilan taqdirlandi. tadbirdan ruhlangan Abdulaziz TEENEAGLE olimpiadasidagi ishtirok taassurotlarini ingliz tilida bayon etdi, bu esa ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.Tadbirda Filologiya fakulteti ingliz tili va adabiyoti yo‘nalishi 3-bosqich talabasi Nu’monova Ruxshona ham so‘zga chiqib, Turkiyada bo‘lib o‘tgan xalqaro fan olimpiadasidagi ishtirok taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Rektor ingliz tilida muloqot olib borishni taklif etdi.
Uchrashuvning ikkinchi qismi “Rektor va talabalar ochiq muloqoti” shaklida o‘tdi. Bu muloqotda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni bevosita universitet rahbariyatiga yo‘lladilar, taklif va fikrlarini bayon etdilar. Eng qizig‘i talab yoshlar savol va takliflarini ingliz tilida bayon etishdi. Suhbat davomida yoshlar ta’lim sifatini oshirish, xalqaro tanlovlarda ishtirok etish imkoniyatlari, talabalarning ijtimoiy faolligini kuchaytirish, media klublar tashkil etish, startap loyihalarni rag‘batlantirish, xorijlik mutaxassisilar bilan dars jarayonlarni tashkil etish. ingliz tilidagi kitoblar bilan kutubxonani boyitish kabi dolzarb mavzularda fikr almashdilar.
Uchrashuv har bir ishtirokchi uchun o‘z fikrini erkin bildirish, takliflarini ilgari surish va ularni qiynayotgan masalalarga yechim topish imkonini berdi.

Диалог «Ректор и студенты»: «Каждая минута — новая возможность», — утверждает Максуджон Юлдашев.
В Джизакском государственном педагогическом университете встреча «Ректор и студенты», посвященная поддержке молодежи, повышению их научно-просветительского потенциала, развитию творческих и интеллектуальных способностей, а также обсуждению новых идей, превратилась в искренний диалог.
В открытом диалоге приняли участие руководство университета, студенты направления английского языка филологического факультета, учащиеся академического лицея при университете и профессорско-преподавательский состав. Встречу открыл ректор университета, профессор Максуджон Юлдашев. В своем выступлении он особо отметил достижения учащихся академического лицея при Джизакском государственном педагогическом университете, подчеркнув, что успехи молодежи в различных республиканских и международных конкурсах и предметных олимпиадах являются ярким примером их интеллектуального потенциала и стремлений.
В частности, было отмечено, что учащаяся лицея Райхона Облокулова заняла почетное третье место на республиканском этапе Республиканской олимпиады по узбекскому языку, а также учащийся лицея Абдулазиз Рискулов достойно представил учебное заведение и завоевал серебряную медаль на международной олимпиаде по английскому языку TEENEAGLE, проходившей с 21 по 27 сентября текущего года в Лондоне, Великобритания.
Встреча продолжилась церемонией награждения.
Встреча продолжилась церемонией награждения. Победитель международной олимпиады Абдулазиз Рискулов был награжден почетной грамотой и ваучером на сумму 5 миллионов сумов. Вдохновленный мероприятием, Абдулазиз поделился своими впечатлениями от участия в олимпиаде TEENEAGLE на английском языке, что произвело большое впечатление на участников. На мероприятии также выступила Рухшона Нумонова, студентка 3-го курса направления английского языка и литературы филологического факультета, которая поделилась своими впечатлениями от участия в международной научной олимпиаде, проходившей в Турции.
Ректор предложил вести общение на английском языке.
Вторая часть встречи прошла в формате «Открытого диалога ректора и студентов». В ходе этого диалога студенты задавали интересующие их вопросы непосредственно руководству университета, высказывали свои предложения и мнения. Самое интересное, что молодые люди излагали свои вопросы и предложения на английском языке. В ходе беседы обсуждались такие актуальные темы, как повышение качества образования, возможности участия в международных конкурсах, усиление социальной активности студентов, создание медиа-клубов, стимулирование стартап-проектов, организация учебного процесса с иностранными специалистами, пополнение библиотеки книгами на английском языке.
Встреча предоставила каждому участнику возможность свободно выразить свое мнение, выдвинуть предложения и найти решения беспокоящих их вопросов.