Jizzax davlat pedagogika universitetida “Besh tashabbus olimpiadasi”ning universitet bosqichi doirasida mini futbol bo‘yicha bellashuvlar yakunlandi. Bugun kun davomida musobaqalar kutilmagan gollar, hayajonli lahzalar va shijoat bilan yodda qoldi.
Bellashuvlarda jami 9 ta fakultet jamoasi ishtirok etdi. Ko‘pchilikni hayratga solgan kuchli o‘yinlar natijasida Jismoniy tarbiya va sport fakulteti, Fizika va texnologik ta’lim fakulteti hamda Tibbiyot fakulteti finalga yo‘l oldilar.
Final bahslari tom ma’noda “futbol bayrami”ga aylandi. Qat’iyat, jamoaviy o‘yin va g‘alaba uchun intilish, barchasi bir vaqtda maydonda namoyon bo‘ldi. Qizg‘in va shiddatli o‘tgan bellashuvlarda: 🥇 1-o‘rin — Jismoniy tarbiya va sport fakulteti jamoasiga, 🥈 2-o‘rin — Fizika va texnologik ta’lim fakulteti jamoasiga, 🥉 3-o‘rin — Tibbiyot fakulteti jamoasiga nasib etdi.
O‘yinni kuzatib borgan hakamlar hay’ati va tomoshabinlar har bir zarba, har bir goldan zavq olishdi. Universitet stadionidagi muhit haqiqiy futbol zavqini berdi.
Musobaqa yakunlangach, taqdirlash marosimida universitet rahbariyati ishtirok etdi. G‘olib jamoaga universitet rektori professor Maqsudjon Yuldashev faxriy yorliq hamda rag‘batlantiruvchi pul mukofotini topshirdi. Shuningdek, 2- va 3-o‘rin sohiblari ham faxriy yorliqlar va pul mukofotlari bilan taqdirlandilar.
Bu musobaqa nafaqat sport mahoratini, balki yoshlarning jamoaviy hamjihatligini, intizom va irodasini ham namoyon etdi. “Besh tashabbus olimpiadasi” universitet talabalari orasida sog‘lom raqobat va do‘stlik ruhini yanada mustahkamlamoqda.

Интересный финал «Олимпиады пяти инициатив»: Факультет физического воспитания и спорта — чемпион!
В Джизакском государственном педагогическом университете завершились соревнования по мини-футболу в рамках университетского этапа «Олимпиады пяти инициатив». Сегодняшние матчи запомнились неожиданными голами, захватывающими моментами и проявленным энтузиазмом участников.
В соревнованиях приняли участие команды 9 факультетов. В результате захватывающих игр, которые удивили многих зрителей, в финал вышли факультет физического воспитания и спорта, факультет физики и технологического образования, а также медицинский факультет.
Финальные матчи поистине превратились в «футбольный праздник». Решительность, командная игра и стремление к победе — всё это одновременно проявилось на поле. В захватывающих и напряженных состязаниях: 🥇 1-е место завоевала команда факультета физического воспитания и спорта, 🥈 2-е место досталось команде факультета физики и технологического образования, 🥉 3-е место получила команда медицинского факультета.
Судейская коллегия и зрители, следившие за игрой, наслаждались каждым ударом, каждым голом. Атмосфера на университетском стадионе доставила настоящее удовольствие от футбола.
По завершении соревнования в церемонии награждения приняло участие руководство университета. Ректор университета профессор Максуджон Юлдашев вручил команде-победителю почетную грамоту и поощрительный денежный приз. Также обладатели 2-го и 3-го мест были награждены почетными грамотами и денежными премиями.
Эти соревнования продемонстрировали не только спортивное мастерство, но и командную сплоченность, дисциплину и силу воли молодежи. «Олимпиада пяти инициатив» еще больше укрепляет дух здоровой конкуренции и дружбы среди студентов университета.