“Besh tashabbus olimpiadasi” qizg‘in pallada.
Bugungi kunda olimpiadaning navbatdagi bosqichi — yengil atletika musobaqalari bo‘lib o‘tdi. Unda turli fakultetlardan saralab olingan iqtidorli talabalar o‘z mahorat va jismoniy tayyorgarligini namoyish etdilar.
Musobaqalar davomida talabalar belgilangan masofaga yugurish, bo‘yicha bellashdilar. Har bir ishtirokchi g‘alaba uchun kurashish barobarida sog‘lom turmush tarzini hayotga tatbiq etishda namuna ko‘rsatdi.
Tadbirning asosiy maqsadi — yoshlarni sportga jalb etish, ularning jismoniy salomatligini mustahkamlash, jamoada ishlash va raqobatbardoshlik ko‘nikmalarini rivojlantirishdan iborat.
Musobaqa g‘olib va sovrindorlari tashkilotchilar tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanadilar.

«Олимпиада пяти инициатив» в самом разгаре
В Джизакском государственном педагогическом университете продолжается активное проведение «Олимпиады пяти инициатив», организованной в рамках «Пяти важных инициатив» Президента.
Сегодня состоялся очередной этап Олимпиады — соревнования по легкой атлетике. В них одаренные студенты, отобранные с различных факультетов, продемонстрировали свое мастерство и физическую подготовку.
Во время соревнований студенты состязались в беге на установленную дистанцию. Каждый участник не только боролся за победу, но и продемонстрировал пример внедрения здорового образа жизни в повседневную жизнь.
Основная цель мероприятия — привлечение молодежи к спорту, укрепление их физического здоровья, развитие навыков работы в команде и конкурентоспособности.
Победители и призеры соревнования будут награждены дипломами и памятными подарками от организаторов.