Jizzax davlat pedagogika universitetining 1-sonli talabalar turar joyida universitet Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tashabbusi bilan talabalar uchun unutilmas ijodiy va madaniy kecha tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalar o‘zlarining ijodiy salohiyati, musiqa va sahna mahoratlarini namoyon etdilar. Quvnoq musiqiy chiqishlar, jonli raqslar hamda turli interaktiv o‘yinlar ishtirokchilar kayfiyatini yanada ko‘tardi.
Kechaning eng qiziqarli qismi — karaoke taym bo‘ldi.  Talabalar gitara sadolari ostida o‘z sevimli qo‘shiqlarini ijro etishdi. Shartlarni a’lo darajada bajargan faol ishtirokchilar taqdirlanishdi.
Bu kecha yoshlarga nafaqat yaxshi kayfiyat, balki motivatsiya ham ulashdi. Universitet yoshlari uchun tashkil etilgan mazkur tadbir ishtirokchilar xotirasida uzoq yillar saqlanib qolishi shubhasiz.

Студенческий вечер: перешёл в караоке-тайм.
В студенческом общежитии №1 Джизакского государственного педагогического университета по инициативе первичной организации Союза молодежи университета был организован незабываемый творческий и культурный вечер для студентов.
В ходе мероприятия студенты продемонстрировали свой творческий потенциал, музыкальные и сценические таланты. Веселые музыкальные выступления, зажигательные танцы и разнообразные интерактивные игры еще больше подняли настроение участников.
Самой интересной частью вечера стало караоке-тайм.  Студенты исполняли свои любимые песни под аккомпанемент гитары. Активные участники, отлично справившиеся с заданиями, были награждены.
Этот вечер подарил молодежи не только хорошее настроение, но и мотивацию. Несомненно, данное мероприятие, организованное для студентов университета, надолго сохранится в памяти участников.