Jizzax davlat pedagogika universitetining 1-sonli talabalar turar joyida universitet Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tashabbusi bilan talabalar uchun unutilmas ijodiy va madaniy kecha tashkil etildi.
Tadbir davomida talabalar o‘zlarining ijodiy salohiyati, musiqa va sahna mahoratlarini namoyon etdilar. Quvnoq musiqiy chiqishlar, jonli raqslar hamda turli interaktiv o‘yinlar ishtirokchilar kayfiyatini yanada ko‘tardi.
Kechaning eng qiziqarli qismi — karaoke taym bo‘ldi.  Talabalar gitara sadolari ostida o‘z sevimli qo‘shiqlarini ijro etishdi. Shartlarni a’lo darajada bajargan faol ishtirokchilar taqdirlanishdi.
Bu kecha yoshlarga nafaqat yaxshi kayfiyat, balki motivatsiya ham ulashdi. Universitet yoshlari uchun tashkil etilgan mazkur tadbir ishtirokchilar xotirasida uzoq yillar saqlanib qolishi shubhasiz.

An unforgettable creative and cultural evening was organized for students at Dormitory No. 1 of Jizzakh State Pedagogical University on the initiative of the university’s Youth Union primary organization.
During the event, students showcased their creative potential, musical talents, and stage performance skills. Cheerful musical performances, lively dances, and various interactive games lifted the participants’ spirits even higher.
The most entertaining part of the evening was the karaoke time. Students performed their favorite songs accompanied by guitar melodies. The most active participants who completed the challenges successfully were awarded.
This evening gave young people not only great mood but also strong motivation. There is no doubt that the event organized for the university youth will remain in the participants’ memories for many years.