Samarqand sayohati — zavq va ilhom manbai.
Jizzaxdan Samarqandgacha bo‘lgan 107 kilometrlik masofa bu gal universitetimiz jamoasi uchun nafaqat yo‘l, balki yaxshi kayfiyat va ilhomga to‘la sayohat yo‘li bo‘ldi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan har haftaning shanba va yakshanba kunlari xodimlar uchun turli sayohatlar tashkil etilmoqda. Bu galgi manzil — mo‘jizalar shahri, tarix va madaniyat beshigi bo‘lgan Samarqand shahri bo‘ldi.
Universitetimiz Axborot-resurs markazi jamoasi 107 kilometrlik yo‘lni bosib o‘tib, Samarqandning tahsinga sazovor ziyoratgohlari va go‘zal maskanlarini tomosha qilishdi. Sayohat juda mazmunli o‘tganini suratlarga nazar tashlab ishonch hosil qilasiz.
Aytishlaricha, boshqa oliygohlarning professor-o‘qituvchilari ham bu kabi tashabbuslarga havas bilan qarayapti ekan
“Qani edi biz ham shu universitetda ishlasak…” deyishmoqda ular havas bilan.
Shunday ekan, azizlar, universitetimizga ham, rahbariyatimizga ham, kasaba uyushmamizga ham ko‘z tegmasin! 💐

The trip to Samarkand — a source of joy and inspiration.
This time, the 107-kilometer journey from Jizzakh to Samarkand was not just a road for our university team, but a journey filled with good mood and inspiration.
Through the initiative of the Jizzakh State Pedagogical University administration and the trade union committee, various trips are organized for staff every Saturday and Sunday. This time, the destination was the city of Samarkand – the city of miracles, the cradle of history and culture.
Our university’s Information Resource Center team covered the 107-kilometer journey and visited Samarkand’s admirable pilgrimage sites and beautiful places. You can be sure the trip was very meaningful by looking at the photos.
They say that professors and teachers from other universities are also looking at such initiatives with envy.