Samarqand sayohati — zavq va ilhom manbai.
Jizzaxdan Samarqandgacha bo‘lgan 107 kilometrlik masofa bu gal universitetimiz jamoasi uchun nafaqat yo‘l, balki yaxshi kayfiyat va ilhomga to‘la sayohat yo‘li bo‘ldi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan har haftaning shanba va yakshanba kunlari xodimlar uchun turli sayohatlar tashkil etilmoqda. Bu galgi manzil — mo‘jizalar shahri, tarix va madaniyat beshigi bo‘lgan Samarqand shahri bo‘ldi.
Universitetimiz Axborot-resurs markazi jamoasi 107 kilometrlik yo‘lni bosib o‘tib, Samarqandning tahsinga sazovor ziyoratgohlari va go‘zal maskanlarini tomosha qilishdi. Sayohat juda mazmunli o‘tganini suratlarga nazar tashlab ishonch hosil qilasiz.
Aytishlaricha, boshqa oliygohlarning professor-o‘qituvchilari ham bu kabi tashabbuslarga havas bilan qarayapti ekan
“Qani edi biz ham shu universitetda ishlasak…” deyishmoqda ular havas bilan.
Shunday ekan, azizlar, universitetimizga ham, rahbariyatimizga ham, kasaba uyushmamizga ham ko‘z tegmasin! 💐

Путешествие в Самарканд — источник наслаждения и вдохновения.
107-километровое расстояние от Джизака до Самарканда в этот раз стало для команды нашего университета не просто дорогой, а путешествием, наполненным хорошим настроением и вдохновением.
По инициативе руководства Джизакского государственного педагогического университета и профсоюзного комитета каждую неделю по субботам и воскресеньям для сотрудников организуются различные экскурсии. В этот раз местом назначения стал Самарканд — город чудес, колыбель истории и культуры.
Коллектив Центра информационных ресурсов нашего университета преодолел путь в 107 километров и посетил достойные восхищения святыни и живописные места Самарканда. Взглянув на фотографии, вы убедитесь, что путешествие было очень насыщенным и содержательным.
Говорят, что профессора и преподаватели других вузов также с завистью смотрят на подобные инициативы.
«Эх, если бы мы тоже могли работать в этом университете…» — с восхищением говорят они.
Так пусть же, дорогие, ни наш университет, ни наше руководство, ни наш профсоюз не будут подвержены сглазу!  💐