Talaba qizlar uchun psixologik seminar-trening o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida Yoshlar ittifoqi tashabbusi bilan “Yangi muhitda o‘zingni top: ijtimoiy muhitga moslashish, raqobat va o‘z yo‘lini topish” mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Talabalarning yangi muhitga moslashuvi, sog‘lom raqobatni shakllantirish hamda shaxsiy “men”ni anglash jarayonini psixologik jihatdan qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan uchrashuvni universitet xotin qizlar psixologi X.Z.Odiljonova olib bordi.
Suhbat davomida ishtirokchilarga yangi muhitda tez va sog‘lom moslashish sirlari, raqobatdan ijobiy foydalanishning psixologik usullari, o‘zlarining kuchli va kuchsiz tomonlarini aniqlash, shaxsiy qadriyat va imkoniyatlarni anglash yo‘llarini amaliy misollar orqali tushuntirib berildi.

Для студенток был проведен психологический семинар-тренинг.
В Джизакском государственном педагогическом университете по инициативе Союза молодежи был организован семинар-тренинг на тему «Найди себя в новой среде: адаптация к социальной среде, конкуренция и поиск собственного пути».
Встречу, направленную на психологическую поддержку процесса адаптации студентов к новой среде, формирования здоровой конкуренции и осознания личного «Я», провела психолог по работе с женщинами университета Х.З.Одилжонова.
В ходе беседы участникам на практических примерах были разъяснены секреты быстрой и здоровой адаптации в новой среде, психологические методы позитивного использования конкуренции, способы выявления своих сильных и слабых сторон, а также пути осознания личных ценностей и возможностей.
Координатор по работе с девушками Союза молодежи Х. Мислимова раздала студенткам мотивационные карточки и предоставила информацию о возможностях, созданных для них в университете.