JDPU jamoasi Zomin tog‘laridagi oppoq qor bag‘rida dam oldi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi haftaning har shanba va yakshanba kunlarini faol va maroqli sayru sayohatlarda o‘tkazishmoqda.
Bu galgi sayohat ham yorqin taassurotlarga boy bo‘ldi. 20 kishiga yaqin jamoa a’zolari Zomin tog‘laridagi qorli manzaralardan bahramand bo‘lishdi.
Oppoq qorlar, osma ko‘prik va ziplayn dam oluvchi xodimlarimizga o‘zgacha his‑tuyg‘ularni hadya etdi. Qo‘rqmas va jasur xotin‑qizlarimiz dor yo‘lidan o‘tib, ziplaynda uchishdi.
Qizig‘i, Jizzaxda qor ko‘rinmaydi, lekin sayyohlarimiz Zominda qorbobo ham yasashdi!
Universitet rektori Maqsudjon Abdullayevichning tashabbusi bilan tashkil etilgan sayohatni a’lo darajada o‘tishida jonbozlik ko‘rsatgan kasaba uyushmasi qo‘mitasiga ham minnatdorchilik bildiramiz.
Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi Zomin tog‘laridagi dam olish an’anasi sentyabr oyidan beri davom etayapti va har sayohat yangi energiya, maroq va quvonch bag‘ishlaydi. Agar siz ham tabiat va adrenalinni sevsangiz — bu sayohatni qo‘ldan chiqarmasligingiz kerak!  Biz bilan birga bo‘ling va Zomin tog‘larida albatta dam oling!

The JSPU team enjoyed a break amidst the white snow of the Zomin mountains.
The team of Jizzakh State Pedagogical University spends every Saturday and Sunday of the week on active and enjoyable excursions.
This trip was also rich with vivid impressions. Nearly 20 team members enjoyed the snowy landscapes of the Zomin mountains.
The white snow, suspension bridge, and zipline gifted our resting staff with unique feelings and emotions. Our fearless and brave women crossed the mountain path and flew on the zipline.
Interestingly, there is no snow in Jizzakh city, but our travelers even built a snowman in Zomin!
We also express our gratitude to the trade union committee, which showed dedication in organizing the trip, initiated by University Rector Maksudjon Abdullayevich, to a high standard.
The tradition of the Jizzakh State Pedagogical University team relaxing in the Zomin mountains has been ongoing since September, and each trip brings new energy, interest, and joy. If you also love nature and adrenaline—you shouldn’t miss this trip! Join us and be sure to relax in the Zomin mountains!