JDPU va Moskva elektron texnika instituti hamkorligi doirasida professor-o‘qituvchilar dars bermoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti hamkorlik aloqalarini kengaytirishda davom etmoqda. 2025-yil 15-may kuni universitet va Rossiya Federatsiyasining “Moskva elektron texnika instituti” Milliy tadqiqot universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolangan edi.
Ushbu shartnoma doirasida ikki tomonlama professor-o‘qituvchilar almashinuvi amalga oshirilib, bugungi kunda JDPUdan ikki nafar tajribali ustoz — “Ijtimoiy fanlar” kafedrasining professori, f.f.d. Akbar Saitqasimov hamda “Ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi” kafedrasi katta o‘qituvchisi Kamol Yusupov Moskva elektron texnika institutida talabalarga belgilangan o‘quv dasturi asosida dars bermoqdalar.
Darslar yuqori mas’uliyat va professional darajada tashkil etilmoqda. METI professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlar tomonidan JDPU ustozlarining tadqiqotchilik yondashuvi, darslarni olib borish uslubi va ochiq muloqotchanligi alohida e’tirof etilmoqda.
Ushbu hamkorlik tajriba almashish, ilmiy integratsiya va o‘quv jarayonini xalqaro mezonlar asosida boyitishga xizmat qilmoqda.

В рамках сотрудничества ДжГПУ и Московского института электронной техники профессора-преподаватели проводят занятия.
Джизакский государственный педагогический университет продолжает расширять партнерские связи. 15 мая 2025 года между университетом и Национальным исследовательским университетом «Московский институт электронной техники» Российской Федерации был подписан договор о сотрудничестве.
В рамках данного соглашения осуществляется двусторонний обмен профессорско-преподавательским составом, и на сегодняшний день два опытных преподавателя из ДжГПУ — профессор кафедры «Социальные науки», доктор философских наук Акбар Саиткасимов и старший преподаватель кафедры «Основы духовности и правового образования» Камол Юсупов преподают студентам Московского института электронной техники по установленной учебной программе.
Занятия организуются на высоком уровне ответственности и профессионализма. Профессорско-преподавательский состав и студенческая молодежь МЭТИ особо отмечают исследовательский подход преподавателей ДжГПУ, методику проведения занятий и открытость в общении.
Данное сотрудничество служит обмену опытом, научной интеграции и обогащению учебного процесса на основе международных критериев.