JDPU va Moskva elektron texnika instituti hamkorligi doirasida professor-o‘qituvchilar dars bermoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti hamkorlik aloqalarini kengaytirishda davom etmoqda. 2025-yil 15-may kuni universitet va Rossiya Federatsiyasining “Moskva elektron texnika instituti” Milliy tadqiqot universiteti o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolangan edi.
Ushbu shartnoma doirasida ikki tomonlama professor-o‘qituvchilar almashinuvi amalga oshirilib, bugungi kunda JDPUdan ikki nafar tajribali ustoz — “Ijtimoiy fanlar” kafedrasining professori, f.f.d. Akbar Saitqasimov hamda “Ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi” kafedrasi katta o‘qituvchisi Kamol Yusupov Moskva elektron texnika institutida talabalarga belgilangan o‘quv dasturi asosida dars bermoqdalar.
Darslar yuqori mas’uliyat va professional darajada tashkil etilmoqda. METI professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlar tomonidan JDPU ustozlarining tadqiqotchilik yondashuvi, darslarni olib borish uslubi va ochiq muloqotchanligi alohida e’tirof etilmoqda.
Ushbu hamkorlik tajriba almashish, ilmiy integratsiya va o‘quv jarayonini xalqaro mezonlar asosida boyitishga xizmat qilmoqda.

Within the cooperation between JSPU and the Moscow Institute of Electronic Technology, professors and teachers are conducting classes.
Jizzakh State Pedagogical University continues to expand its cooperative ties. On May 15, 2025, a cooperation agreement was signed between the university and the “Moscow Institute of Electronic Technology” National Research University of the Russian Federation.
Within the framework of this agreement, a bilateral exchange of professors and teachers has been implemented, and currently, two experienced instructors from JSPU — Professor of the “Social Sciences” Department, DSc Akbar Saitqasimov, and Senior Teacher of the “Fundamentals of Spirituality and Legal Education” Department, Kamol Yusupov — are teaching students at the Moscow Institute of Electronic Technology based on the established curriculum.
The classes are organized with a high level of responsibility and professionalism. The research-oriented approach, teaching methodology, and open communication style of the JDPU instructors are particularly acknowledged by the professors, teachers, and students of MIET.
This cooperation serves to exchange experiences, foster scientific integration, and enrich the educational process based on international standards.