JDPUda bitiruvchilar, ish beruvchilar va “O‘zmilliybank” ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida matematika va informatika ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi talabalari, ish beruvchilar hamda “O‘zmilliybank” AJ Jizzax viloyati filiali mas’ul xodimlari ishtirokida uchrashuv va seminar bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda maktabgacha va maktab ta’lim boshqarmasi mutasaddilari, tumanlar ta’lim bo‘limlari vakillari hamda “Kelajakka qadam” dasturi mas’ullari ishtirok etib, bitiruvchilarga sohadagi zamonaviy talablar, ishga joylashish shartlari va imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Shuningdek, “O‘zmilliybank” tomonidan PQ-61-sonli qaror bilan tasdiqlangan dastur doirasida ajratilayotgan imtiyozli kreditlar bo‘yicha taqdimot o‘tkazildi. Ayni paytda JDPUning 216 nafar bitiruvchisidan hujjatlar qabul qilingan bo‘lib, 134 nafar talaba jami 2 mlrd 297 mln 100 ming so‘m kredit bilan qo‘llab-quvvatlangan. Shundan:
1 mlrd 320 mln so‘m — talabalarning plastik kartalariga; 977,1 mln so‘m — YATT va CHMJlar hisob raqamlariga aylanma mablag‘ sifatida yo‘naltirilgan.

В JDPU была проведена встреча с участием выпускников, работодателей и «Узнацбанка»
В Джизакском государственном педагогическом университете прошла встреча и семинар с участием студентов-выпускников направления «Математика и информатика,» работодателей, а также ответственных сотрудников Джизакского областного филиала АО «Узнацбанк».
В мероприятии приняли участие руководители управления дошкольного и школьного образования, представители районных отделов образования, а также ответственные лица программы «Шаг в будущее» (Kelajakka qadam), которые подробно проинформировали выпускников о современных требованиях в сфере, условиях трудоустройства и возможностях.
Также была проведена презентация по льготным кредитам, выделяемым «Узмиллийбанком» в рамках программы, утвержденной постановлением №ПП-61. В настоящее время приняты документы от 216 выпускников ДГПУ, из них 134 студента получили поддержку в виде кредитов на общую сумму 2 миллиарда 297 миллионов 100 тысяч сумов. Из них:
1 млрд 320 млн сумов направлено на пластиковые карты студентов; 977,1 млн сумов перечислено на расчетные счета индивидуальных предпринимателей и ООО в качестве оборотных средств.