JDPU va Sankt-Peterburg davlat universiteti o‘rtasida ta’lim va ilmiy hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Jizzax davlat pedagogika universitetiga kuni Sankt-Peterburg davlat universiteti Rus tili test sinovlari markazining delegatsiyasi tashrif buyurdi.
Dastlab delegatsiya a’zolari — Rus tili test sinovlari markazining nazorat va kuzatuv faoliyati bo‘yicha direktor o‘rinbosari Maksim Dmitriyevich Voronov va bosh metodist Irina Yurevna Ilicheva JDPUda o‘tkazilgan rus tilidan chet tili sifatida o‘tkaziladigan test sinovlari tartibining SPbGU tomonidan belgilangan standartlarga mosligi, auditoriya fondi va uning texnik jihozlanganligi, ro‘yxatga olish kartochkalari asl nusxalari, javob blankalari, saqlanayotgan test materiallari, o‘tkazilgan sessiyalarning videoyozuvlari o‘rganildi.
Shundan so‘ng delegatsiya a’zolari bilan universitet rahbariyati o‘rtasida rasmiy uchrashuv o‘tkazildi.Uchrashuvda Sankt-Peterburg davlat universitet va JDPU o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni kengaytirish qo‘shma ta’lim dasturlari, o‘qituvchilar almashinuvi, akademik mobillik dasturi doirasida
JDPU talabalari uchun yarim semestr yoki bir semestr davomida SPbGUda o‘qish imkoniyatlarini yaratish, ikki tomonlama o‘quv va ilmiy hamkorlikni kengaytirishga oid takliflar ko‘rib chiqish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar mazkur yo‘nalishlar bo‘yicha amaliy ishlarni boshlash, zarur hujjatlarni tayyorlash va kelgusida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha kelishib oldilar.

Issues of educational and scientific cooperation between JSPU and Saint Petersburg State University were discussed.
A delegation from the St. Petersburg State University Russian Language Testing Center visited Jizzakh State Pedagogical University today.
First, the delegation members — Deputy Director for Control and Monitoring Activities of the Russian Language Testing Center, Maksim Dmitriyevich Voronov, and Chief Methodologist Irina Yurevna Ilicheva — examined the compliance of the procedure for conducting Russian as a foreign language tests at JSPU with the standards set by SPbSU, the auditorium facilities and their technical equipment, original registration cards, answer sheets, stored test materials, and video recordings of conducted sessions.
Following this, an official meeting was held between the delegation members and the university leadership. The meeting discussed issues related to expanding mutual cooperation between St. Petersburg State University and JSPU, including joint educational programs, teacher exchange, and within the framework of academic mobility programs.
Proposals were considered regarding creating opportunities for JSPU students to study at SPbSU for a half-semester or one semester, and expanding bilateral educational and scientific cooperation.
The parties agreed to begin practical work in these areas, prepare the necessary documents, and implement joint projects in the future.