6–7-dekabr kunlari Jizzax davlat pedagogika universitetining bir guruh professor-o‘qituvchilari hamda xodimlari Zomin dam olish maskanida navbatdagi dam olish kunlarini o‘tkazib qaytishdi.
Ta’kidlash joizki, universitet jamoasi uchun dam olish va sog‘lomlashtirish kunlari sentyabr oyidan buyon har hafta muntazam ravishda tashkil etilib, ushbu tashabbus allaqachon yaxshi an’anaga aylangan.
Shu muddat davomida 400 nafardan ortiq professor-o‘qituvchi va xodimlar Zominning betakror tabiati, musaffo tog‘ havosi bag‘rida hordiq chiqarish imkoniga ega bo‘ldilar.
Zominga tashrif buyurgan safar ishtirokchilari tog‘ havosi, sof iqlim va qish faslining oppoq ziyosida maza qilib hordiq chiqarganini, tabiat go‘zalligi ularga katta ruhiy zavq va ijobiy taassurotlar bag‘ishlaganini qayd etishdi.
Ular mazkur imkoniyat uchun kasaba uyushmasi hamda universitet rahbariyatiga o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

6-7 декабря группа профессоров-преподавателей и сотрудников Джизакского государственного педагогического университета провела очередные выходные дни в зоне отдыха Заамин и вернулась обратно.
Следует отметить, что для коллектива университета дни отдыха и оздоровления регулярно организуются каждую неделю с сентября, и эта инициатива уже превратилась в хорошую традицию.
За этот период более 400 профессоров, преподавателей и сотрудников получили возможность отдохнуть на лоне неповторимой природы Заамина, наслаждаясь чистым горным воздухом.
Участники поездки, посетившие Заамин, отметили, что с удовольствием отдохнули, наслаждаясь горным воздухом, чистой атмосферой и белоснежным сиянием зимы. Они подчеркнули, что красота природы подарила им огромное духовное наслаждение и оставила положительные впечатления.
Они выразили свою признательность профсоюзу и руководству университета за предоставленную возможность.