Mashhur ekspert-trener, professor Ishmuhammedov Ravshan Jo‘rayevich ishtirokida o‘tkazilgan uch kunlik seminarlarda zamonaviy pedagogik texnologiyalar tinglovchilarga sodda va ta’sirchan usullarda yetkazildi.
Mashg‘ulotlar ta’lim sifatini oshirish, innovatsion va interaktiv metodlarni qo‘llash, o‘qituvchining kasbiy mahorati va ijodiy yondashuvini rivojlantirishga qaratildi.
Seminarlar davomida pedagogik texnologiyalarni o‘quv jarayonida qo‘llash, interaktiv ta’lim, muammoli o‘qitish va pedagogik innovatsiyalar mavzulari muhokama qilindi.
Seminar yakuniga ko‘ra, faol ishtirok etgan 34 nafar professor-o‘qituvchi mentor sifatida saralab olindi. Ular keyingi bosqichda mashg‘ulotlarni davom ettirib, o‘z kafedralarida ilg‘or tajribalarni ommalashtiradilar.
Seminarlarning navbatdagi bosqichi yakunlangan bo‘lsa-da, jarayon to‘xtab qolmaydi. Universitetda haftaning shanba kuni “Uzluksiz kasbiy rivojlanish kuni” deb belgilangan.
O‘quv seminarlarida respublikadagi yetakchi, tajribali va mashhur ekspertlar ishtirok etib, professor-o‘qituvchilar uchun amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazadilar.

В ДжГПУ завершился очередной этап учебных семинаров по непрерывному профессиональному развитию, направленных на повышение педагогического мастерства.
На трехдневных семинарах, проведенных с участием известного эксперта-тренера, профессора Ишмухаммедова Равшана Джураевича, современные педагогические технологии были представлены слушателям простыми и эффективными способами.
Занятия были направлены на повышение качества образования, применение инновационных и интерактивных методов, а также развитие профессионального мастерства и творческого подхода преподавателя.
В ходе семинаров обсуждались темы применения педагогических технологий в учебном процессе, интерактивного обучения, проблемного обучения и педагогических инноваций.
По итогам семинара в качестве менторов были отобраны 34 активно участвовавших профессора и преподавателя. На следующем этапе они продолжат занятия и будут распространять передовой опыт на своих кафедрах.
Хотя очередной этап семинаров завершен, процесс не останавливается. В университете суббота определена как «День непрерывного профессионального развития».
В учебных семинарах принимают участие ведущие, опытные и известные эксперты республики, которые проводят практические занятия для профессорско-преподавательского состава.