Oliy pedagogik ta’lim tizimini transformatsiya qilish masalalariga bag‘ishlangan respublika seminari bo‘lib o‘tdi.
Oliy pedagogik ta’lim tizimini zamon talablariga mos ravishda isloh qilish, ta’lim sifati va samaradorligini oshirish, fan, ta’lim hamda ishlab chiqarish integratsiyasini kuchaytirishga qaratilgan respublika seminarini Chirchiq davlat pedagogika universiteti rektori Muhammedov G‘ofurjon Isroilovich ochib berdi.
Seminarning rasmiy ochilish marosimini Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori, professor Yuldashev Maqsudjon Abdullayevich davom ettirdi.
Respublika seminari doirasida tadbirning taqdimot qismiga yetib kelindi. Mazkur bosqichda Jizzax davlat pedagogika universiteti hamda Chirchiq davlat pedagogika universitetining soha bo‘yicha prorektorlari tomonidan taqdimotlar qilindi.
Pedagogika oliy ta’lim muassasalarini transformatsiya qilish modeli muhokamasiga bag‘ishlangan respublika seminari yakunida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
Shuningdek, har ikki universitet tomonidan ramziy sovg‘alar topshirildi va hamkorlik aloqalarini mustahkamlash bo‘yicha qo‘shma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlari muhokama qilindi.

A national seminar dedicated to the issues of transforming the higher pedagogical education system was held.
The national seminar focused on reforming the higher pedagogical education system to meet modern requirements, improving the quality and effectiveness of education, and strengthening the integration of science, education, and production was opened by Rector G‘afurjon Isroilovich Muhammedov of Chirchik State Pedagogical University.
The official opening ceremony of the seminar was continued by the Rector of Jizzakh State Pedagogical University, Professor Maqsudjon Abdullayevich Yuldashev.
Within the framework of the national seminar, the event proceeded to the presentation stage. At this stage, presentations were made by the vice-rectors for relevant fields from Jizzakh State Pedagogical University and Chirchik State Pedagogical University.
At the conclusion of the national seminar dedicated to discussing the model for transforming pedagogical higher education institutions, a memorandum of mutual cooperation was signed between the two higher education institutions.
Furthermore, symbolic gifts were presented by both universities, and opportunities for implementing joint projects to strengthen collaborative ties were discussed.