Oliy pedagogik ta’lim tizimini transformatsiya qilish masalalariga bag‘ishlangan respublika seminari bo‘lib o‘tdi.
Oliy pedagogik ta’lim tizimini zamon talablariga mos ravishda isloh qilish, ta’lim sifati va samaradorligini oshirish, fan, ta’lim hamda ishlab chiqarish integratsiyasini kuchaytirishga qaratilgan respublika seminarini Chirchiq davlat pedagogika universiteti rektori Muhammedov G‘ofurjon Isroilovich ochib berdi.
Seminarning rasmiy ochilish marosimini Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori, professor Yuldashev Maqsudjon Abdullayevich davom ettirdi.
Respublika seminari doirasida tadbirning taqdimot qismiga yetib kelindi. Mazkur bosqichda Jizzax davlat pedagogika universiteti hamda Chirchiq davlat pedagogika universitetining soha bo‘yicha prorektorlari tomonidan taqdimotlar qilindi.
Pedagogika oliy ta’lim muassasalarini transformatsiya qilish modeli muhokamasiga bag‘ishlangan respublika seminari yakunida ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
Shuningdek, har ikki universitet tomonidan ramziy sovg‘alar topshirildi va hamkorlik aloqalarini mustahkamlash bo‘yicha qo‘shma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlari muhokama qilindi.

Состоялся республиканский семинар, посвященный вопросам трансформации системы высшего педагогического образования
Республиканский семинар, направленный на реформирование системы высшего педагогического образования в соответствии с современными требованиями, повышение качества и эффективности образования, укрепление интеграции науки, образования и производства, открыл ректор Чирчикского государственного педагогического университета Мухаммедов Гофуржон Исроилович.
Официальную церемонию открытия семинара продолжил ректор Джизакского государственного педагогического университета, профессор Юлдашев Максуджон Абдуллаевич.
В рамках республиканского семинара состоялась презентационная часть мероприятия. На данном этапе были представлены доклады проректоров по профильным направлениям Джизакского государственного педагогического университета и Чирчикского государственного педагогического университета.
По итогам республиканского семинара, посвященного обсуждению модели трансформации педагогических высших учебных заведений, между двумя вузами был подписан меморандум о взаимном сотрудничестве.
Также обеими университетами были вручены символические подарки и обсуждены возможности реализации совместных проектов по укреплению партнерских связей.