Kengash majlisida ilmiy daraja va unvonlar topshirildi.
Marosimda universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi qarori asosida ilmiy daraja va ilmiy unvonlarga ega bo‘lgan 10 nafar professor-o‘qituvchi va pedagog xodimlarga diplom hamda attestatlarni tantanali ravishda topshirdi.
Tabrik so‘zida rektor bugungi kunda universitetning ilmiy salohiyati 47 foizdan oshganini 2026–2027 o‘quv yiliga kelib ushbu ko‘rsatkichni 65 foizga yetkazish rejalashtirilayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, olib borilayotgan tizimli islohotlar natijasida universitetda ijtimoiy muhit tobora yaxshilanib borayotgani, professor-o‘qituvchilar uchun tashkil etilayotgan uzluksiz kasbiy rivojlanish kunlari doirasidagi seminar-treninglar o‘z samarasini berayotganini qayd etdi.

На заседании совета были вручены ученые степени и звания
6-е заседание Совета Джизакского государственного педагогического университета началось с торжественной церемонии награждения.
На церемонии ректор университета Юлдашев Максуджан Абдуллаевич в торжественной обстановке вручил дипломы и аттестаты 10 профессорам, преподавателям и педагогическим работникам, получившим ученые степени и ученые звания на основании решения Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.
В приветственном слове ректор подчеркнул, что на сегодняшний день научный потенциал университета превысил 47 процентов, и к 2026-2027 учебному году планируется довести этот показатель до 65 процентов.
Также было отмечено, что в результате проводимых системных реформ в университете неуклонно улучшается социальная среда, а семинары-тренинги, организуемые в рамках дней непрерывного профессионального развития для профессорско-преподавательского состава, приносят свои плоды.