Toshkent shahridagi Koreya ta’lim markazida koreys tili yo‘nalishi mavjud oliy ta’lim muassasalari ishtirokida 1-Hamkorlik kengashi bo‘lib o‘tdi. Unda Jizzax davlat pedagogika universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori A. Jabbarova qatnashib, universitetda koreys tili ta’limini rivojlantirish, malakali xorijiy mutaxassislarni jalb etish hamda talabalar uchun xalqaro ta’lim imkoniyatlarini kengaytirish bo‘yicha takliflarni ilgari surdi.
Shuningdek, KOICA grant dasturlari, stajirovkalar, akademik mobillik va ikki diplomli ta’lim dasturlarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuv JDPUning Koreya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorligini mustahkamlash va talabalar uchun yangi xalqaro imkoniyatlarni yaratish yo‘lidagi muhim qadam bo‘ldi.

ДжГПУ принял активное участие в Совете сотрудничества Корейского образовательного центра
В Корейском образовательном центре в Ташкенте состоялось первое заседание Совета сотрудничества с участием высших учебных заведений, имеющих направление корейского языка. В нем приняла участие проректор по научной работе и инновациям Джизакского государственного педагогического университета А. Джаббарова, которая выдвинула предложения по развитию обучения корейскому языку в университете, привлечению квалифицированных иностранных специалистов и расширению возможностей международного образования для студентов.
Также были обсуждены вопросы запуска грантовых программ KOICA, стажировок, академической мобильности и образовательных программ с двойным дипломом.
Данная встреча стала важным шагом в укреплении сотрудничества ДжГПУ с высшими учебными заведениями Кореи и в создании новых международных возможностей для студентов.