🔵Juma – startap loyihalar bilan ishlash kuni!
“Juma – startap loyihalar bilan ishlash kuni” munosabati bilan Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo’limi boshlig’ining fizika va texnologik ta’lim fakultetining birinchi bosqich talabalari bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Muloqotda startap loyihalar bilan ishlashda e’tibor qaratish lozim bo’lgan jihatlar, universitet, viloyat va respublikamizda o’tkazilayotgan startap loyihalar tanlovlari haqida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, talabalar nomli davlat stipendiyalari, “Universitet stipendiyasi” tanlovlarining nizom va talablari bilan tanishtirildi.
Uchrashuv doirasida universitet Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimi mas’ul xodimi oliygohda tashkil etilayotgan ko’rik-tanlovlarning adolatli va shaffof tarzda o’tkazilayotgani bo’yicha ma’lumotlar berib o’tdi.

🔵Friday is the day to work with start-up projects!
On the occasion of “Friday – the day of working with startup projects”, a meeting of the head of the department of organization of scientific and research activities of talented students with the first-year students of the Faculty of Physics and Technological Education was held..
In the conversation, information was given about the aspects that should be paid attention to when working with start-up projects, the competitions of start-up projects held in the university, region and our republic. Also, the regulations and requirements of state scholarships named after students, “University Scholarship” contests were introduced.
Within the framework of the meeting, the officer in charge of the anti-corruption “Compliance control” system of the university provided information on the fair and transparent conduct of the examinations organized at the university.