🔵Juma – startap loyihalar bilan ishlash kuni!
“Juma – startap loyihalar bilan ishlash kuni” munosabati bilan Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo’limi boshlig’ining fizika va texnologik ta’lim fakultetining birinchi bosqich talabalari bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Muloqotda startap loyihalar bilan ishlashda e’tibor qaratish lozim bo’lgan jihatlar, universitet, viloyat va respublikamizda o’tkazilayotgan startap loyihalar tanlovlari haqida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, talabalar nomli davlat stipendiyalari, “Universitet stipendiyasi” tanlovlarining nizom va talablari bilan tanishtirildi.
Uchrashuv doirasida universitet Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimi mas’ul xodimi oliygohda tashkil etilayotgan ko’rik-tanlovlarning adolatli va shaffof tarzda o’tkazilayotgani bo’yicha ma’lumotlar berib o’tdi.

🔵Пятница — день работы со стартап-проектами!
В связи с тем, что «Пятница — день работы со стартап-проектами» состоялась встреча начальника отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов со студентами первого курса факультета физики и технологического образования.
В ходе беседы была представлена информация о аспектах, на которые следует обратить внимание при работе со стартап-проектами, конкурсах стартап-проектов, проводимых в университете, области и республике. Также они были ознакомлены с положениями и требованиями государственных стипендий, конкурсов «Университетская стипендия».
В рамках встречи ответственный за антикоррупционную систему «Комплаенс-контроль» университета предоставил информацию о справедливом и прозрачном проведении экзаменов, организованных в университете.