“7 aprel-Butunjahon salomatlik kuni” munosabati bilan yugurish marafoni o‘tkazildi.
Jizzax shahridagi O‘rda bog‘ida O‘zbekiston kasaba uyushmalari harakatining 120-yilligi hamda “7-aprel-Butun jahon salomatlik kuni” munosabati bilan tarmoq kasaba uyushmalari tizimidagi korxona, tashkilot va muassasalarda faoliyat ko‘rsatayotgan, ta’lim olayotgan 35 yoshgacha bo‘lgan yoshlar (yigitlar va qizlar) o‘rtasida yugurish marafoni o‘tkazildi. Yugurish marafonida viloyatdagi tarmoq kasaba uyushmalari tizimidagi korxona, tashkilot va muassasalarda faoliyat ko‘rsatayotgan, ta’lim olayotgan 800 nafarga yaqin yoshlar (yigitlar va qizlar) ishtirok etishdi. Yugurish marafoni so‘ngida o‘tkazilgan taqdirlash marosimida O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasi Jizzax viloyat Kengashining raisi o‘rinbosari Ixtiyorov A’zam Rashidovich so‘zga chiqib, marafon ishtirokchilariga o‘zining samimiy tilaklarini bildirdi.
Yugurish marafoni natijalariga ko‘ra qizlar o‘rtasida 1-o‘rinni Xayrullayeva Feruza Lutfulla qizi (JDPU), 2-o‘rinni Jo‘rayeva Dildora Ubaydulla qizi (JDPU), 3-o‘rinni Omonova Sabrina Shamsi qizi (JDPU) qo‘lga kiritdi. Yigitlar o‘rtasida Aktamov Uchqun Akbar o‘g‘liga 1-o‘rin, Haqberdiyev Xusan Abduqodir o‘g‘liga 2-o‘rin nasib etdi. Musobaqada g‘oliblikni qo‘lga kiritganlar tashkilotchilarning diplom va qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

A running marathon was held on the occasion of “April 7 – World Health Day”.
In the Orda Park of Jizzakh, on the occasion of the 120th anniversary of the trade union movement of Uzbekistan and “April 7 – World Health Day”, a running marathon was held among young people (boys and girls) under the age of 35 working and studying at enterprises, organizations and institutions in the system of sectoral trade unions. About 800 young people (boys and girls) working and studying at enterprises, organizations and institutions in the system of sectoral trade unions in the region took part in the running marathon. At the award ceremony held at the end of the running marathon, Deputy Chairman of the Jizzakh Regional Council of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan Ikhtiyorov Azam Rashidovich spoke and expressed his sincere wishes to the participants of the marathon.
According to the results of the running marathon, 1st place among girls was won by Khayrullayeva Feruza Lutfulla kizi (JSPU), 2nd place was won by Jurayeva Dildora Ubaydulla kizi (JSPU), and 3rd place was won by Omonova Sabrina Shamsi kizi (JSDPU). Among boys, 1st place went to Aktamov Uchkun Akbar oguli, and 2nd place went to Hakberdiev Khusan Abdukadir oguli. The winners of the competition were awarded diplomas and valuable gifts from the organizers.