“7 aprel-Butunjahon salomatlik kuni” munosabati bilan yugurish marafoni o‘tkazildi.
Jizzax shahridagi O‘rda bog‘ida O‘zbekiston kasaba uyushmalari harakatining 120-yilligi hamda “7-aprel-Butun jahon salomatlik kuni” munosabati bilan tarmoq kasaba uyushmalari tizimidagi korxona, tashkilot va muassasalarda faoliyat ko‘rsatayotgan, ta’lim olayotgan 35 yoshgacha bo‘lgan yoshlar (yigitlar va qizlar) o‘rtasida yugurish marafoni o‘tkazildi. Yugurish marafonida viloyatdagi tarmoq kasaba uyushmalari tizimidagi korxona, tashkilot va muassasalarda faoliyat ko‘rsatayotgan, ta’lim olayotgan 800 nafarga yaqin yoshlar (yigitlar va qizlar) ishtirok etishdi. Yugurish marafoni so‘ngida o‘tkazilgan taqdirlash marosimida O‘zbekiston kasaba uyushmalari federatsiyasi Jizzax viloyat Kengashining raisi o‘rinbosari Ixtiyorov A’zam Rashidovich so‘zga chiqib, marafon ishtirokchilariga o‘zining samimiy tilaklarini bildirdi.
Yugurish marafoni natijalariga ko‘ra qizlar o‘rtasida 1-o‘rinni Xayrullayeva Feruza Lutfulla qizi (JDPU), 2-o‘rinni Jo‘rayeva Dildora Ubaydulla qizi (JDPU), 3-o‘rinni Omonova Sabrina Shamsi qizi (JDPU) qo‘lga kiritdi. Yigitlar o‘rtasida Aktamov Uchqun Akbar o‘g‘liga 1-o‘rin, Haqberdiyev Xusan Abduqodir o‘g‘liga 2-o‘rin nasib etdi. Musobaqada g‘oliblikni qo‘lga kiritganlar tashkilotchilarning diplom va qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

В связи с «7 апреля — Всемирным днем здоровья» был проведен беговой марафон.
В парке «Урда» города Джизака в связи со 120-летием профсоюзного движения Узбекистана и Всемирным днем здоровья (7 апреля) был проведен беговой марафон среди молодежи в возрасте до 35 лет, работающей и обучающейся на предприятиях, в организациях и учреждениях системы отраслевых профсоюзов.
В марафоне приняли участие около 800 молодых людей (юношей и девушек), работающих и обучающихся на предприятиях, в организациях и учреждениях системы отраслевых профсоюзов области. На церемонии награждения, состоявшейся по окончании бегового марафона, выступил заместитель председателя Джизакского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана Ихтиёров Аъзам Рашидович, который выразил свои искренние пожелания участникам марафона.
По итогам марафонского забега среди девушек 1-е место заняла Хайруллаева Феруза Лутфулла кизи (ДГПУ), 2-е место — Джураева Дилдора Убайдулла кизи (ДГПУ), 3-е место — Омонова Сабрина Шамси кизи (ДГПУ). Среди юношей 1-е место досталось Актамову Учкуну Акбар угли, 2-е место — Хакбердиеву Хусану Абдукодир угли. Победители соревнований были награждены дипломами и ценными призами от организаторов.