Ayollar o‘rtasida sport musobaqalari yakunlandi.
1-oktyabr — “O‘qituvchi va murabbiylar” kuni munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universitetida ayol professor-o‘qituvchilar o‘rtasida sportning basketbol turi bo‘yicha musobaqa tashkil etildi.
Bellashuvlar yuqori kayfiyat va sog‘lom raqobat ruhida o‘tdi. Har bir jamoa g‘alaba uchun katta tayyorgarlik va jonkuyarlik namoyon etdi.
Musobaqa natijalariga ko‘ra:
Jismoniy tarbiya va sport fakulteti — 1-o‘rinni,
Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti — 2-o‘rinni,
Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti — 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Ushbu sport tadbiri nafaqat professor-o‘qituvchilarning jismoniy faolligini oshirishga, balki jamoaviylik, hamjihatlik va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga ham xizmat qildi.

Спортивные соревнования среди женщин завершились.
В связи с Днем учителей и наставников, отмечаемым 1 октября, в Джизакском государственном педагогическом университете были организованы соревнования по баскетболу среди женщин-преподавателей и профессоров.
Соревнования прошли в приподнятом настроении и духе здоровой конкуренции. Каждая команда продемонстрировала серьезную подготовку и проявила большое рвение к победе.
Факультет физического воспитания и спорта занял 1-е место,
Факультет дошкольного и начального образования — 2-е место,
Факультет педагогики-психологии и инклюзивного образования — 3-е место.
Данное спортивное мероприятие послужило не только повышению физической активности профессорско-преподавательского состава, но и способствовало пропаганде коллективизма, сплоченности и здорового образа жизни.