Bugun universitetimizda yoshlar hayotida muhim voqea — “Besh tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalari ochilishi bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbir O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi topshirig‘i asosida talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish, salomatligini mustahkamlash va iqtidorlarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil etilmoqda.
20–30-sentyabr kunlari o‘tkaziladigan musobaqalarda talabalarimiz mini-futbol, voleybol, stol tennisi, yengil atletika va stritbol turlarida bellashadilar. Avval fakultetlar ichida saralangan jamoalar keyingi bosqichda fakultetlararo va bosqichma bosqich respublika musobaqalarida chempionlik uchun kuch sinashadi.
Ochilish marosimida so‘zga chiqqan universitet rektori Maqsudjon Yuldashev “Besh tashabbus olimpiadasi”ni yoshlar kuch-g‘ayrati, do‘stlik va hamjihatlik maydoni sifatida ta’kidlab, barcha ishtirokchilarga omad tiladi.
Musobaqaning ilk kungi bellashuvlarini Jismoniy tarbiya va sport fakulteti talaba-yoshlari boshlab berdi. Olimpiada, ishonchimiz komil, talabalarimizga nafaqat g‘alabalar, balki do‘stlik va jamoaviy ruhni mustahkamlash imkoniyatini ham taqdim etadi

The ‘Five Initiatives Olympiad’ sports competitions have commenced.
Today, an important event in the lives of our youth took place at our university — the opening of the ‘Five Initiatives Olympiad’ sports competitions. This event is being organized on the instructions of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation with the aim of making students’ leisure time more meaningful, strengthening their health, and supporting their talents.
From September 20 to 30, our students will compete in mini-football, volleyball, table tennis, athletics, and streetball. Initially, teams selected within the faculties will then advance to the interfaculty stage and subsequently compete step by step in the republican tournaments for the championship.
At the opening ceremony, University Rector Maqsudjon Yuldashev emphasized that the ‘Five Initiatives Olympiad’ serves as a platform for the energy, friendship, and solidarity of youth, and he wished all participants success
The first day of the competitions was opened by the students of the Faculty of Physical Education and Sports. We are confident that the Olympiad will provide our students not only with victories but also with the opportunity to strengthen friendship and team spirit.