Jizzax davlat pedagogika universitetida yoshlarning jismoniy faolligi, jamoaviy ishlash ko‘nikmasini oshirish hamda besh muhim tashabbus doirasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish maqsadida “Besh tashabbus olimpiadasi”ning universitet bosqichi boshlandi.
Tantanali ochilish marosimini universitet rektori, professor Maqsudjon Yuldashev ochib berdi.
U o‘z so‘zida:“Bugun guruhlar orasida tanlab olingan jamoalar fakultetlararo musobaqalarda bellashishadi. G‘oliblar orasidan universitetning terma jamoasi shakllanadi. Har biringizga shijoat, jamoaviy ruh va yuksak natijalar tilayman. G‘olib bo‘ling!”– deya ishtirokchilarga ruhiy ko‘tarinkilik bag‘ishladi.
Shundan so‘ng so‘z musobaqaning bosh hakami, Jismoniy tarbiya va sport fakulteti dekani, professor Furqat Ahmedovga berildi. U musobaqa shartlari va baholash mezonlari bilan tanishtirib, barcha jamoalarga omad tiladi.
Tantanali marosim “Besh tashabbus”ga bag‘ishlangan qo‘shiq bilan yakun topdi.
Bugungi bellashuvlarda mini-futbol bo‘yicha 9 ta jamoa ishtirok etmoqda. Bellashuvlar qizg‘in va yuqori ruhda kechmoqda. Finalga eng kuchli jamoa chiqib, an’anaviy tarzda Jismoniy tarbiya va sport fakulteti jamoasi bilan kuch sinashadi. Barcha jamoalarga muvaffaqiyat va g‘alaba tilaymiz!

Стартовал университетский этап «Олимпиады пяти инициатив»
В Джизакском государственном педагогическом университете стартовал университетский этап «Олимпиады пяти инициатив», направленный на повышение физической активности молодежи, развитие навыков командной работы и пропаганду здорового образа жизни в рамках пяти важных инициатив.
Торжественную церемонию открытия провел ректор университета, профессор Максуджон Юлдашев.
В своём выступлении он сказал: «Сегодня команды, отобранные из групп, будут соревноваться в межфакультетских состязаниях. Из числа победителей будет сформирована сборная команда университета. Желаю каждому из вас энтузиазма, командного духа и высоких результатов. Будьте победителями!» — тем самым воодушевив участников.
Затем слово было предоставлено главному судье соревнований, декану факультета физического воспитания и спорта, профессору Фуркату Ахмедову. Он ознакомил участников с условиями соревнований и критериями оценки, после чего пожелал всем командам удачи.
Торжественная церемония завершилась песней, посвященной «Пяти инициативам».
В сегодняшних соревнованиях принимают участие 9 команд по мини-футболу. Состязания проходят в напряженной и воодушевленной атмосфере. В финал выйдет сильнейшая команда, которая по традиции померится силами с командой факультета физического воспитания и спорта. Желаем всем командам успехов и побед!