Bitiruvchilar bilan uchrashuvlar davom etmoqda.
Jizzax viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasining xorijiy tillarni o‘qitish shu’basi boshlig‘i hamda ingliz tili va adabiyoti o‘qituvchilariga ehtiyoji bo‘lgan Zafarobod, Yangiobod, Zarbdor, Paxtakor, Forish tumanlaridan tashrif buyurishgan maktab direktorlari bilan Jizzax Davlat pedagogika universiteti xorijiy tillar fakulteti bitiruvchilari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda bitiruvchilar bandligini ta’minlash sohasida yaratilayotgan imkoniyatlar, xalqaro grantlar bilan ishlash, lavozimlarga tashkil etilayotgan ochiq tanlovlar, El-yurt umidi jamg‘armasi stipendiyasi tanlovlarida ishtirok etish tartiblari haqida ma’lumotlar berildi.
Tashrif buyurganlar o‘zlaridagi bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risida bitiruvchilar bilan gaplashishdi va o‘zaro kelishuvlarga erishishdi.
Uchrashuvda shu bilan birga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 61-son Qarorining mazmun-mohiyati tushuntirildi.

Meetings with graduates continue.
The next meeting was held with the participation of graduate students of the Faculty of Foreign Languages.
At the meeting held between the head of the Foreign Languages Teaching Department of the Jizzakh Regional Department of Preschool and School Education, school principals from Zafarobod, Yangiobod, Zarbdor, Paxtakor, and Forish districts — where there is a demand for English language and literature teachers — and the graduates of the Faculty of Foreign Languages of Jizzakh State Pedagogical University, information was provided about the opportunities being created in the field of graduate employment, working with international grants, open competitions for positions, and the procedures for participating in the “El-yurt umidi” Foundation scholarship competitions.
The visitors talked to the graduates about their job vacancies and reached mutual agreements.
At the same time, the content and essence of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. 61 dated February 14, 2025 “On additional measures to assist in the employment of graduates of higher education institutions” was explained at the meeting.