Bitiruvchilar bilan uchrashuvlar davom etmoqda.
Jizzax viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasining xorijiy tillarni o‘qitish shu’basi boshlig‘i hamda ingliz tili va adabiyoti o‘qituvchilariga ehtiyoji bo‘lgan Zafarobod, Yangiobod, Zarbdor, Paxtakor, Forish tumanlaridan tashrif buyurishgan maktab direktorlari bilan Jizzax Davlat pedagogika universiteti xorijiy tillar fakulteti bitiruvchilari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda bitiruvchilar bandligini ta’minlash sohasida yaratilayotgan imkoniyatlar, xalqaro grantlar bilan ishlash, lavozimlarga tashkil etilayotgan ochiq tanlovlar, El-yurt umidi jamg‘armasi stipendiyasi tanlovlarida ishtirok etish tartiblari haqida ma’lumotlar berildi.
Tashrif buyurganlar o‘zlaridagi bo‘sh ish o‘rinlari to‘g‘risida bitiruvchilar bilan gaplashishdi va o‘zaro kelishuvlarga erishishdi.
Uchrashuvda shu bilan birga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 61-son Qarorining mazmun-mohiyati tushuntirildi.

Продолжаются встречи с выпускниками
На встрече, состоявшейся между начальником отдела преподавания иностранных языков Управления дошкольного и школьного образования Джизакской области и директорами школ из Зафарабадского, Янгиабадского, Зарбдорского, Пахтакорского, Фаришского районов, нуждающихся в учителях английского языка и литературы, с выпускниками факультета иностранных языков Джизакского государственного педагогического университета, была представлена информация о возможностях, создаваемых в сфере обеспечения занятости выпускников, работе с международными грантами, открытых конкурсах на должности, порядке участия в конкурсах стипендий Фонда «Эл-юрт умиди».
Посетители обсудили с выпускниками имеющиеся у них вакансии и достигли взаимных договоренностей.
На встрече также была разъяснена суть и значение Постановления Президента Республики Узбекистан от 14 февраля 2025 года No 61 «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений».