Bolalar yozgi oromgoh sari yo‘l olishdi
Bugun Jizzax viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi kengashi hovlisida yozgi ta’tilni mazmunli va foydali o‘tkazish maqsadida bolalarni oromgohga kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda viloyatdagi turli tashkilotlarda mehnat qilayotgan xodimlarning farzandlari, jumladan, Jizzax davlat pedagogika universiteti kasaba uyushmasi qo‘mitasi orqali yo‘llanma olgan 20 nafarga yaqin bolalar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Bolalarni oromgohga olib ketuvchi avtobus haydovchilari bilan YHXB (Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi) xodimlari maxsus suhbat o‘tkazdi. Unda bolalar xavfsizligini ta’minlash, harakat davomida qoidalarga qat’iy rioya qilish va manzilga bezavol yetib borish masalalari muhokama qilindi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Jahongir Majidov bolalar va ularning ota-onalariga murojaat qilib, oromgohdagi tartib-qoidalarga amal qilish, yangiliklardan bahramand bo‘lib, vaqtni mazmunli o‘tkazish kerakligini ta’kidladi. Shuningdek, farzandlarining ta’til davomida xavfsizligi ta’minlanishi uchun kasaba uyushmasi tomonidan barcha zarur shart-sharoitlar yaratilganini ta’kidladi.
Bolajonlar Zomin tumanida joylashgan “Yulduzcha” bolalar oromgohida dam oladi. U yerda ular uchun turli madaniy-ma’rifiy, sport va ko‘ngilochar tadbirlar rejalashtirilgan bo‘lib, ta’til ular uchun esda qolarli va foydali o‘tadi.

Дети отправились в летний оздоровительный лагерь
Сегодня во дворе Совета объединения профсоюзных организаций Джизакской области прошла церемония проводов детей в лагерь с целью содержательного и полезного проведения летних каникул.
В церемонии приняли участие дети сотрудников различных организаций области, в том числе около 20 детей, получивших путёвки через профсоюзный комитет Джизакского государственного педагогического университета, а также их родители.
Сотрудники Управления безопасности дорожного движения (УБДД) провели специальную беседу с водителями автобусов, отвозящими детей в лагерь. На встрече обсуждались вопросы обеспечения безопасности детей, строгого соблюдения правил во время движения и благополучного прибытия к месту назначения.
Председатель профсоюзного комитета Джизакского государственного педагогического университета Джахонгир Маджидов обратился к детям и их родителям, подчеркнув необходимость соблюдения правил в лагере, ознакомления с новшествами и содержательного проведения времени. Он также отметил, что профсоюзом созданы все необходимые условия для обеспечения безопасности детей во время каникул.
Дети будут отдыхать в детском лагере «Юлдузча», расположенном в Зааминском районе. Там для них запланированы различные культурно-просветительские, спортивные и развлекательные мероприятия, благодаря чему каникулы будут для них запоминающимися и полезными.