Chirchiq va Jizzax DPU hamkorligi — ta’limda yangi istiqbollar sari.
Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim sohasidagi “Yangi istiqbollar” loyihasi doirasida Jizzax davlat pedagogika universiteti Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakultetining bir guruh o‘qituvchilari Chirchiq davlat pedagogika universitetiga tashrif buyurishdi.
Ushbu tashrif doirasida ikki universitet o‘rtasida ta’lim tizimini yanada rivojlantirish, ilmiy hamkorlikni kuchaytirish va tajriba almashish bo‘yicha qator amaliy masalalar muhokama qilindi.
Chirchiq va Jizzax davlat pedagogika universitetlari o‘rtasidagi bu samarali hamkorlik, shubhasiz, maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim tizimida innovatsion yondashuvlarni joriy etish, shuningdek, raqobatbardosh va yuqori malakali kadrlar tayyorlashga katta hissa qo‘shadi.
Bu tashrif ikki ta’lim muassasasi o‘rtasidagi do‘stona aloqalarni mustahkamlab, ta’lim sifatini yangi bosqichga olib chiqishda muhim qadam bo‘ldi.

Cooperation Between Chirchik and Jizzakh State Pedagogical Universities — Toward New Horizons in Education.
As part of the “New Horizons” project in the field of preschool and primary education, a group of teachers from the Faculty of Preschool and Primary Education of Jizzakh State Pedagogical University visited Chirchik State Pedagogical University.
Within the framework of this visit, a number of practical issues were discussed between the two universities, focusing on further developing the education system, strengthening scientific cooperation, and exchanging experience.
This fruitful cooperation between Chirchik and Jizzakh State Pedagogical Universities will undoubtedly make a significant contribution to introducing innovative approaches in the preschool and primary education system and training competitive, highly qualified specialists.
This visit strengthened the friendly relations between the two educational institutions and became an important step toward raising the quality of education to a new level.