El ardog‘idagi aktyor bilan uchrashuv yorqin taassurotlarga boy bo‘ldi.
JDPUda O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti,  Xalqaro “Bobur” mukofoti sovrindori, xalqimizning sevimli aktyori Muhammadali Abduqunduzov bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Fevral oyida o‘zbek xalqining ikki buyuk siymosi  – Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur tavallud ayyomi keng nishonlanadi. Ularning hayoti va ijodi, bosib o‘tgan serqirra ijod yo‘li o‘rganiladi.Jizzax davlat pedagogika universitetida Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludi bu yil boshqa  yillardagidan ham o‘zgacha nishonlandi.Sababi O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti,  Xalqaro Bobur mukofoti sovrindori, xalqimizning sevimli aktyori Muhammadali Abduqunduzov bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Xabaringiz bor ijodkor Muhammadali Abduqunduzovning O‘zbekiston televideniyesidagi videofilmlarda yaratgan obrazlari uni har bir o‘zbek xonadonining aziz san’atkoriga aylantirdi. Ayniqsa Pirimqul Qodirovning «Yulduzli tunlar» romani asosida yaratilgan «Bobur» ko‘p qismli videofilmi unga katta shuhrat keltirdi.
Muhammadali Abduqunduzov ijrosidagi Bobur Mirzo og‘ir, vazmin, chuqur o‘yga botgan, o‘tkir nigohli, gapirish ohangida mahzunligi mag‘rurlik, hazinlig-u o‘ktamlikni mujassam etgan inson sifatida gavdalanadi.Jizzax davlat pedagogika universitetining madaniyat saroyida tashkil etilgan tadbirda nafaqat talaba yoshlar, professor-o‘qituvchilar ijodkorning ko‘p sonli muxlislari ham ishtirok etdilar. Ijodiy uchrashuvni universitetning Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
Uchrashuvda aktyor o‘z hayoti, ijodi yo‘li haqida gapirib berdi. Suhbat davomida u Zahiriddin Muhammad Boburning shaxsiy sifatlari, dard-u kechinmalari, “hassos his tuyg‘ulari”, shoh va shoirning yuksak insoniy fazilatlar sohibi ekanligini ifoda etdi. Ijodiy uchrashuv davomida Mohir aktyor tomonidan Bobur g‘azallari, ruboiylarni, tomoshabinlarga mahorat bilan o‘qib berildi.

The meeting with the actor beloved by the people was full of vivid impressions
A creative meeting with People’s Artist of Uzbekistan and Karakalpakstan, laureate of the International “Babur” award, favorite actor of our nation Muhammadali Abdukunduzov was held at JSPU.
In February, the birthdays of two great figures of the Uzbek people – Alisher Navoi and Zahiriddin Muhammad Babur – are widely celebrated. Their life and work, the creative path they have traveled will be studied. In Jizzakh State Pedagogical University, the birthday of Zahiriddin Muhammad Babur was celebrated this year in a different way than in other years. The reason was a creative meeting with People’s Artist of Uzbekistan and Karakalpakstan, laureate of the International Babur Award, favorite actor of our people Muhammadali Abdukunduzov.
As you know, the images created by the creator Muhammadali Abdukunduzov in video films on Uzbekistan television made him a beloved artist of every Uzbek household. Especially the multi-part video film “Babur” based on Pirimkul Kadyrov’s novel “Starry Nights” brought him great fame.
Babur Mirzo, performed by Muhammadali Abdukunduzov, is embodied as a serious, restrained, deep-thinking, sharp-eyed person who embodies sadness, pride, and cheerfulness in his speaking tone. Not only young students, professors and teachers, but also a large number of fans of the artist took part in the event organized in the Palace of Culture of Jizzakh State Pedagogical University. The creative meeting was opened by S. Nazarqasimov, the first vice-rector for youth affairs, spiritual and educational affairs of the university.
At the meeting, the actor talked about his life and creative path. During the interview, he expressed Zahiriddin Muhammad Babur’s personal qualities, pains and experiences, “sensitive feelings”, that the king and poet possessed high human qualities. During the creative meeting, the skilled actor skillfully read Babur’s ghazals, rubai’s to the audience.