El ardog‘idagi aktyor bilan uchrashuv yorqin taassurotlarga boy bo‘ldi.
JDPUda O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti,  Xalqaro “Bobur” mukofoti sovrindori, xalqimizning sevimli aktyori Muhammadali Abduqunduzov bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Fevral oyida o‘zbek xalqining ikki buyuk siymosi  – Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur tavallud ayyomi keng nishonlanadi. Ularning hayoti va ijodi, bosib o‘tgan serqirra ijod yo‘li o‘rganiladi.Jizzax davlat pedagogika universitetida Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludi bu yil boshqa  yillardagidan ham o‘zgacha nishonlandi.Sababi O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti,  Xalqaro Bobur mukofoti sovrindori, xalqimizning sevimli aktyori Muhammadali Abduqunduzov bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Xabaringiz bor ijodkor Muhammadali Abduqunduzovning O‘zbekiston televideniyesidagi videofilmlarda yaratgan obrazlari uni har bir o‘zbek xonadonining aziz san’atkoriga aylantirdi. Ayniqsa Pirimqul Qodirovning «Yulduzli tunlar» romani asosida yaratilgan «Bobur» ko‘p qismli videofilmi unga katta shuhrat keltirdi.
Muhammadali Abduqunduzov ijrosidagi Bobur Mirzo og‘ir, vazmin, chuqur o‘yga botgan, o‘tkir nigohli, gapirish ohangida mahzunligi mag‘rurlik, hazinlig-u o‘ktamlikni mujassam etgan inson sifatida gavdalanadi.Jizzax davlat pedagogika universitetining madaniyat saroyida tashkil etilgan tadbirda nafaqat talaba yoshlar, professor-o‘qituvchilar ijodkorning ko‘p sonli muxlislari ham ishtirok etdilar. Ijodiy uchrashuvni universitetning Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
Uchrashuvda aktyor o‘z hayoti, ijodi yo‘li haqida gapirib berdi. Suhbat davomida u Zahiriddin Muhammad Boburning shaxsiy sifatlari, dard-u kechinmalari, “hassos his tuyg‘ulari”, shoh va shoirning yuksak insoniy fazilatlar sohibi ekanligini ifoda etdi. Ijodiy uchrashuv davomida Mohir aktyor tomonidan Bobur g‘azallari, ruboiylarni, tomoshabinlarga mahorat bilan o‘qib berildi.

Встреча с актером любимым народом была полна ярких впечатлений
В ДжГПУ состоялась творческая встреча с народным артистом Узбекистана и Каракалпакстана, лауреатом Международной премии «Бабур», любимым артистом нашего народа Мухаммадали Абдукундузовым.
В феврале широко отмечаются дни рождения двух великих деятелей узбекского народа – Алишера Навои и Захириддина Мухаммада Бабура. Изучаются их жизнь и деятельность, творческий путь, который они прошли. В этом году день рождения Захириддина Мухаммада Бабура в Джизакском государственном педагогическом университете отметили иначе, чем в предыдущие годы. Поводом стала творческая встреча с народным артистом Узбекистана и Каракалпакстана, лауреатом Международной премии«Бабур», любимым актером нашего народа Мухаммадали Абдукундузовым.
Как известно, образы, созданные Мухаммадали Абдукундузовым в видеофильмах на узбекском телевидении, сделали его любимым артистом в каждом узбекском доме. Особенно большую известность ему принес многосерийный видеофильм «Бабур» по роману Пиримкула Кадырова «Звездные ночи».
Бабур Мирзо в исполнении Мухаммадали Абдукундузова воплощен как серьезный, сдержанный, глубокомыслящий, зоркий человек, воплощающий в своем речевом тоне грусть, гордость и жизнерадостность. В мероприятии, организованном во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета, приняли участие не только студенты, преподаватели, но и большое количество поклонников артиста. Творческую встречу открыл первый проректор по делам молодежи, духовно-просветительской работе университета С.Назаркасимов.
На встрече актер рассказал о своей жизни и творческом пути. В ходе интервью он выразил личные качества, боли и переживания Захириддина Мухаммада Бабура, «проницательные чувства», что шах и поэт обладал высокими человеческими качествами. В ходе творческой встречи талантливый актер мастерски читал зрителям газели и рубаи Бабура.
Творческий вечер завершила музыкальная программа студенческого ансамбля имени Э.Лутфуллаева, организованная университетом.