“Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi rasm” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblari aniqlandi.
Universitetda tahsil olayotgan talabalar o‘rtasida “9-dekabr-Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi rasm” va “Eng yaxshi hajviy rasm” nominatsiyalari bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi:
“Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi rasm” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblari:1-o‘rin Xorijiy tillar fakulteti talabasi Jasmina Abduvaliyevaga, 2-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Shahlo Akramovaga, 3-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Umida Bo‘riyevaga nasib etdi.
“Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi hajviy rasm” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblari: 1-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Farzona Chinaliyevaga, 2-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Muzaffar Anorboyevga, 3-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi E’zoza Ahmedovaga nasib etdi.
Tanlovning g‘oliblari diplomlar va 1-o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 2 barobari, 2- o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 1.5 barobari, 3-o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 1 barobari miqdorida pul mukofotlari bilan rag‘batlantiriladi. Universitet bosqichida g‘olib bo‘lgan 1 va 2-o‘rin sohiblari Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi.

The winners of the “Best Drawings” competition in the “Best Picture” nomination have been announced.
The winners of the “Best Picture” and “Best Comic Picture” nominations of the “Best Drawings” competition among university students on the theme “Youth Says No to Corruption!”, held on the occasion of “December 9 – International Anti-Corruption Day”, were determined:
The winners of the “Best Pictures” competition in the “Best Picture” nomination were: 1st place went to Jasmina Abduvaliyeva, a student of the Faculty of Foreign Languages, 2nd place went to Shahlo Akramova, a student of the Faculty of Physics and Technological Education, and 3rd place went to Umida Boriyeva, a student of the Faculty of Physics and Technological Education.
The winners of the “Best Drawings” competition in the “Best Comic Drawing” nomination were: 1st place went to Farzona Chinaliyeva, a student of the Faculty of Physics and Technological Education, 2nd place went to Muzaffar Anorboyev, a student of the Faculty of Physics and Technological Education, and 3rd place went to E’zoza Ahmedova, a student of the Faculty of Physics and Technological Education.
The winners of the competition will be awarded with diplomas and cash prizes in the amount of 2 times the basic scholarship amount for 1st place, 1.5 times the basic scholarship amount for 2nd place, and 1 time the basic scholarship amount for 3rd place. The winners of the 1st and 2nd places at the university stage have qualified for the Republican stage.