“Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi rasm” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblari aniqlandi.
Universitetda tahsil olayotgan talabalar o‘rtasida “9-dekabr-Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi rasm” va “Eng yaxshi hajviy rasm” nominatsiyalari bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi:
“Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi rasm” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblari:1-o‘rin Xorijiy tillar fakulteti talabasi Jasmina Abduvaliyevaga, 2-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Shahlo Akramovaga, 3-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Umida Bo‘riyevaga nasib etdi.
“Eng yaxshi rasmlar” tanlovining “Eng yaxshi hajviy rasm” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblari: 1-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Farzona Chinaliyevaga, 2-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Muzaffar Anorboyevga, 3-o‘rin Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi E’zoza Ahmedovaga nasib etdi.
Tanlovning g‘oliblari diplomlar va 1-o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 2 barobari, 2- o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 1.5 barobari, 3-o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 1 barobari miqdorida pul mukofotlari bilan rag‘batlantiriladi. Universitet bosqichida g‘olib bo‘lgan 1 va 2-o‘rin sohiblari Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi.

Были определены победители конкурса «Самые лучшие рисунки» в номинации «Самый лучший рисунок».
Среди студентов университета по случаю «9 декабря – Международного дня борьбы с коррупцией» были определены победители конкурса «Самый лучший рисунок» в номинациях «Самый лучший рисунок» и «Самый лучший сатирический рисунок» на тему «Молодежь говорит нет коррупции!»:
Победители конкурса «Самый лучший рисунок» в номинации «Самый лучший рисунок»: 1 место заняла студентка факультета иностранных языков Жасмина Абдувалиева, 2-е место заняла студентка факультета физико-технологического образования Шахло Акрамова, а 3-е место — студентка факультета физико-технологического образования Умида Буриева.
Победителями конкурса «Самый лучший рисунок» и «Самый лучший сатирический рисунок» стали: 1 место заняла Фарзона Чиналиева, студентка факультета физико-технологического образования, 2-е место занял Музаффар Анорбоев, студент факультета физико-технологического образования, а 3-е место — Эзоза Ахмедова, студентка факультета физико-технологического образования.
Победители конкурса будут поощрены дипломами и в 2-кратном размере базовой стипендии за 1 место, в размере 1,5-кратного размера базовой стипендии за 2-е место и 1-кратного размера базовой стипендии за 3-е место. Обладатели 1 и 2 мест университетского этапа получили путевку на республиканский этап.