“Farovon oila sari” shiori ostida tashkil etilgan tanlovning yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 3-iyun kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan “Farovon oila sari” shiori ostida universitet pedagog-xodimlari va ularning oila a’zolari o‘rtasida tashkil etilgan tanlovning yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu bosqichda ishtirokchi oilalar quyidagi shartlar bo‘yicha o‘zaro bellashdilar:
1️⃣ “Oila kvesti” – qiziqarli savollar va topshiriqlar orqali a’zolarning bilim va tafakkurlari sinovdan o‘tkazildi;
2️⃣ “Sevgan ovqat (salat)ni birgalikda tayyorlash” – ishtirokchilar oilaviy hamjihatlikda o‘zlariga xos taomni tayyorlashdi;
3️⃣ “Borligingiz uchun rahmat!” – oila a’zolari bir-birlariga samimiy minnatdorchilik izhor etdilar.
Tanlov yakunida quyidagi oilalar g‘olib deb topildi: Qo‘shmurodovlar oilasi – O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti vakillari,
Honimqulovlar oilasi – Matematika va informatika fakulteti vakillari.G‘oliblar Xotin-qizlar maslahat kengashi tomonidan diplomlar va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Ushbu tanlov universitetda sog‘lom oilaviy muhitni mustahkamlash, oila qadriyatlarini targ‘ib qilish hamda pedagog-xodimlar o‘rtasida o‘zaro do‘stona munosabatlarni kuchaytirishga xizmat qildi.

The final stage of the competition, organized under the slogan “Towards a prosperous family,” has been held.
On June 3, 2025, the final stage of the competition organized among university teachers and their family members under the slogan “Towards a prosperous family” was held at Jizzakh State Pedagogical University at the initiative of the Women’s Advisory Council.
At this stage, participating families competed against each other under the following conditions:
1️⃣ “Family Quest” – the knowledge and thinking of the members were tested through interesting questions and tasks;
2️⃣ “Cooking your favorite dish (salad) together” – the participants prepared their own dish in family harmony;
3️⃣ “Thank you for being there!” – family members expressed sincere gratitude to each other.
At the end of the competition, the following families were recognized as winners: the Qoshmurodov family – representatives of the Faculty of Uzbek Language and Literature,
the Honimkulov family – representatives of the Faculty of Mathematics and Informatics. The winners were awarded diplomas and souvenirs by the Women’s Advisory Council.
This competition served to strengthen a healthy family environment at the university, promote family values, and strengthen friendly relations between teaching staff.